1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Zaproszenie na rekolekcje 2019 i inne informacje

Z życia naszej Wspólnoty

- W dniach od 19 do 22 kwietnia 2018 r. odbyły się rekolekcje dla Członków Wspólnoty na temat głębokiego i pełnego przeżywania Eucharystii. Uczestniczyło w nich 20 osób. Prowadził je o. Adam Hrabia – karmelita.

- 12 maja 2018 r. odbyło się w Mariówce spotkanie formacyjne dla wszystkich Członków Wspólnoty SOS. Prowadził je p. Rafał Porzeziński. W spotkaniu wzięło udział ok. 120 osób. Większość stanowili Członkowie Wspólnoty, ale spora też była grupa osób zachęconych przez Członków do przeżycia takiego spotkania modlitewnego. Jest to dobry sposób apostolstwa i promowania Wspólnoty. Dlatego zachęcam do zapraszania na nasze spotkania także osoby spoza Wspólnoty.

- 1 czerwca 2018 r. w Poniewieżu odbyło się spotkanie członków Wspólnoty z Litwy, a 2 czerwca w Rydze na Łotwie.

- 27 czerwca w naszej kaplicy w Mariówce, jak co roku, odprawiona była Msza Święta za wszystkich żyjących Członków SOS a 27 listopada za wszystkich zmarłych Członków. Podczas wieczornej modlitwy różańcowej wszyscy zmarli Członkowie, których mam zarejestrowanych już 59, byli z imienia i nazwiska wyczytywani i polecani Bożemu Miłosierdziu. Mam gorącą prośbę o przesyłanie mi informacji, jeśli ktoś ze Wspólnoty odejdzie do Pana, abym mogła tę osobę odnotować i potem w listopadzie włączyć ją do modlitwy za zmarłych Członków Wspólnoty.

- Dziękuję wszystkim, którzy przy okazji spotkania w maju, czy przez pocztę przekazywali ofiary na działalność Wspólnoty. Przy okazji informuję, że Wspólnota nie ma swojego konta bankowego, dlatego jeśli ktoś chce przesłać jakąś ofiarę, to proszę uczynić to przekazem pocztowym. Przepraszam, że bezpośrednio nie dziękuję ofiarodawcom za nadsyłanie ofiar. Teraz składam gorące Bóg zapłać.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mariówka, Boże Narodzenie, 2018 r.

Kochani Członkowie Wspólnoty Modlitwy SOS

„Odmawiajcie Różaniec”

Kontemplacja obrazu Bożego Narodzenia zatrzymuje nasz wzrok i serce przede wszystkim na Osobie Boskiego Dzieciątka, ale skłania nas też do refleksji nad postawą Jego Matki. Maryja zawsze jest Tą, która przyjmuje Jezusa, niesie Go i daje Go innym. Tym samym ukazuje drogę, którą mamy iść jako ludzie wierzący; mamy najpierw sami przyjąć do swego serca i życia Jezusa, mamy Go nosić w sobie, w swoim sercu, żyć Nim na co dzień i mamy dawać Go naszym bliźnim.

Dziękujemy Wam, Drodzy Członkowie Wspólnoty SOS, że przez swoją modlitwę pragniecie dzielić się Jezusem, pragniecie zanieść Go do tych, którzy najbardziej Go potrzebują; do ludzi uzależnionych, poranionych własnym zniewoleniem lub zniewoleniem swoich bliskich.

Niech Maryja, objawiająca się w Gietrzwałdzie z Dzieciątkiem Jezus i zapewniająca, że zawsze będzie z nami, wyprasza Wam wszelkie łaski na nadchodzący 2019 rok i niech wspomaga Was w dawaniu Jezusa innym, zwłaszcza swoim Najbliższym.

Zapewniamy o gorącej i serdecznej modlitwie

m. Mirosława Grunt

                                         Przełożona Generalna

s. Ewa Stolarek

animatorka Wspólnoty SOS

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie na rekolekcje

Kochani, w 2018 roku po raz pierwszy w 12-letniej historii naszej Wspólnoty zostały zorganizowane 3-dniowe rekolekcje dla chętnych Członków Wspólnoty SOS i wszystkich zainteresowanych tematyką Eucharystii. Uczestnicy rekolekcji wyrazili wielkie pragnienie kontynuowania ich, dlatego z większą radością informuję o kolejnej serii rekolekcji, które odbędą się w 2019 r.

Temat rekolekcji brzmi: „W szkole Maryi z Nazaretu”.

Na folderkach naszej Wspólnoty jednym z motywów włączenia się do niej jest pragnienie głębszego związania swego życia z Jezusem przez Maryję. W praktyce jest to pragnienie upodobnienie się do Maryi, aby być tak jak Ona blisko Jezusa. Rekolekcje będą pomocą w poznawaniu piękna Maryi i będą ukazywać jak i w czym możemy stawać się do Niej podobni.

Rekolekcje odbędą się od 2 maja (czwartek po południu) do 5 maja (niedziela południe - obiad) 2019 roku. Jak w ubiegłym raku, tak i w tym, poprowadzi je o. Adam Hrabia – karmelita bosy z Piotrkowic, odpowiedzialny za Dom Modlitwy przy klasztorze Ojców Karmelitów w Piotrkowicach, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Odbędą się one w Mariówce. Koszt rekolekcji (mieszkanie, wyżywienie i wszystko, co potrzebne na ten czas) – 150 zł.

W czasie rekolekcji będzie codziennie Msza św., wspólna modlitwa, konferencje, możliwość spowiedzi, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, czas na dzielenie się, wartościowy film i inne ważne i potrzebne spotkania.

Bardzo proszę wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w rekolekcjach o zgłoszenie do mnie (s. Ewy Stolarek) do 15 kwietnia 2019 r. Mój tel – 666 560 966.

Pod tym nr telefonu można też uzyskać wszelkie informacje na temat rekolekcji. Oczywiście pragnę też dodać, że jednodniowe spotkanie Wspólnoty, jak co roku, odbędzie się w maju. Dokładniejsze informacje o tym majowym spotkaniu podam przy życzeniach wielkanocnych.

Zachęcam bardzo do udziału w rekolekcjach, do zapewnienia sobie czasu dla siebie i dla Pana Boga. W zabieganej i głośnej codzienności dużo czytamy, dużo oglądamy i świadomie czy mniej świadomie przejmujemy wzorce zachowań, postępowań od tych, którzy są bohaterami kolorowych czasopism czy szklanych ekranów. Czasami zapominamy, że Drogą, Prawdą i Życiem jest tylko Jezus Chrystus. Przyjąć Go i iść za Nim to największa sztuka i wygrana życia. Nieodzowną pomocą do głębokiej zażyłości z Jezusem jest Jego Matka. Warto zatem odkrywać Maryję, poznawać Ją, zaprzyjaźnić się z Nią, aby Ona prowadziła nas do Jezusa. Ona jest Tą, którą Bóg najczęściej posyła na ziemię, do swoich dzieci, aby im przypominać o ostatecznym przeznaczeniu i aby ukazywać im Jezusa. Tak Bóg posłał Ją do Gietrzwałdu, aby w trudnych dla Polski czasach wlać w serca Polaków nadzieję i obudzić wiarę nie tylko w odzyskanie niepodległości, ale przede wszystkim wiarę w samego Boga, w Jego Opatrzność nad naszym narodem i nad każdym człowiekiem. Maryja nie tylko teraz, w niebie, jest blisko Jezusa, Ona była z Nim tu, na ziemi, gdy jako młoda Matka żyła z Nim na co dzień w Nazarecie.

Nasz Założyciel, bł. Honorat Koźmiński, powtarzał siostrom, że naszym lustrem ma być Maryja, mamy patrzeć na Nią i szukać w sobie do Niej podobieństwa, a jeśli go nie widzimy, to mamy uczyć się od Niej postaw, cnót i mamy się do Niej upodabniać.Ważnymi cnotami Maryi są: święta prostota, skromność, pobożność, cicha praca, apostolstwo przykładu. W Ewangeliach widzimy też Maryję odznaczającą się czystością, roztropnością, pokorą, wiarą, posłuszeństwem, ubóstwem, cierpliwością, miłosierdziem, współodczuwaniem.

Poczujmy się wszyscy zaproszeni do szkoły Maryi z Nazaretu. Główną Mistrzynią i nauczycielką będzie Ona. O. Adam Hrabia będzie jak pasterz, ale też jak uczeń, przybliżał nam cnoty Maryi, abyśmy pociągnięci Jej pięknem, mogli upodabniać się do naszej najlepszej Matki.

Maryjo, Matko pięknej miłości, ucz nas kochać Jezusa.

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl