1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Serce Ojca

SIEDLCE - ikonaSIEDLCE - W dniach 18-20.03.2022 roku, wspólnota sióstr domu prowincjalnego w Siedlcach gościła młodzież pragnącą spędzić swój weekend w bliskości Boga. Był to czas spotkania ze sobą oraz czas refleksji na temat relacji z Ojcem niebieskim i ojcem ziemskim.

Każda z uczestniczek miała możliwość zatrzymania, a także nawiązania głębszej więzi z Bogiem i z drugim człowiekiem. Podczas Eucharystii, konferencji i warsztatów został przybliżony obraz Boga, który kocha i chce być kochany miłością bez granic. W odkrywaniu tej głębi pomagał ksiądz Radosław Piotrowski i s. Lusine, którą wspierały siostry: Małgorzata G., Anna B., Małgorzata Sz. i Dorota N.

SIEDLCE 2

W tym miejscu warto oddać głos uczestniczkom spotkania, które zechciały podzielić się swoimi refleksjami. Natalia napisała: Nie byłam tam z przypadku. Bóg tak pokierował moim życiem, że ostatnie dni przed moimi 20-tymi urodzinami spędzam na przepięknych rekolekcjach u Sióstr Służek. To czego doświadczyłam uzbroiło mnie do walki. Jestem silniejsza i nie boje się mieć odwagi! Grono wspaniałych osób, które poznałam daje mi poczucie, że nie jestem „współczesnym dziwakiem” wierzącym w Boga, chodzącym do kościoła, chodzącym na pielgrzymki… mam w nich oparcie i poczucie jedności! Wszystko w życiu jest po coś! Chwała Panu!

SIEDLCE 3

Natomiast Kinga dodaje: Hej. Mam na imię Kinga i mam 19 lat. Na rekolekcje u Sióstr Służek w Siedlcach jeżdżę odkąd miałam 14 lat. I gdybyście zapytali mnie o mój rozwój duchowy to wskazałabym te rekolekcje, jako jeden z jego filarów. Na ostatnich rekolekcjach dla nas, temat brzmiał: "Serce Ojca". Były łzy, śmiech i cudowne dziewczyny, ale najważniejsze jest dla mnie to, że byłam z Jezusem tak blisko, że moje serce nieco odpoczęło od tęsknoty za Nim. I tak jest za każdym razem, naprawdę. Z tych rekolekcji wraca się do domu jako lepsza wersja siebie. I stąd we mnie to pragnienie żeby tam wracać. Moje doświadczenie jest takie, że Bóg pokazuje mi wtedy rzeczy, o których nie miałam pojęcia, że ich potrzebuję. To jest... pełne. W takim sensie, że wracam do domu i choć mam teraz jedną z najtrudniejszych sytuacji, jaka mnie w życiu spotkała, to czuję się całością, podczas gdy pojechałam na rekolekcje zupełnie rozsypana i ze świeżo złamanym sercem. Serce nie goi się w trzy dni, ale klucz w tym, że pozwoliłam Bogu na to, by mnie odnawiał. On uczynił mnie twierdzą warowną i teraz idę walczyć mając przy swoim boku Jezusa Chrystusa.

SIEDLCE 4

Te krótkie świadectwa, mówią wiele. Przede wszystkim, że warto poświęcić swój wolny czas, aby być bliżej drugiego człowieka, który czeka na nas.

SIEDLCE 5 Niech głos dziewcząt będzie zachętą dla innych, które może jeszcze się wahają i pytają siebie, czy warto? Tak warto! Choć jestem w Zgromadzeniu sporo lat i przeżyłam wiele serii rekolekcji, to ten weekend był dla mnie również wyjątkowy. Na nowo odkryłam, że młodzież jest naprawdę cudowna i otwarta na dobro. Jednocześnie doświadczyłam głębi relacji i spotkań, które zostaną na długo w moim sercu.

s.Małgorzata Szyszka

SIEDLCE 6

SIEDLCE 7

SIEDLCE 8

SIEDLCE 12

SIEDLCE 13

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl