1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

10. edycja rekolekcji ciszy

miniSamuelŁOTWA - Pod koniec czerwca, wraz z tegoroczną młodzieżą z grupy Samuela udaliśmy się do domu rekolekcyjnego w Sarkani, gdzie co roku wracamy, aby w ciszy spojrzeć w siebie, zastanowić się nad ważnymi dla nas pytaniami i nad naszym życiowym powołaniem.

W tym roku dołączyło do nas trzech chłopców z zeszłorocznej grupy, którzy chcieli ponownie przeżyć doświadczenie spotkania z Bogiem w ciszy. Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy od dziesięciu lat w rekolekcjach uczestniczyło więcej chłopców niż dziewcząt.

Podczas tegorocznych rekolekcji młodzież miała okazję przyjrzeć się własnemu życiu, spotykając się w medytacji z różnymi postaciami biblijnymi, z którymi spotykał się Jezus. Tematy, kóre były poruszane na rekolekcjach, otworzyły młodzieży nową perspektywę na lepsze zrozumienie siebie. Na zakończenie rekolekcji młodzież mówiła, że takie tematy powinny być uczone w szkole.

Rekolekcje prowadziła s. Zane. Towarzyszyli nam również duchowo, w sakramentach Eucharystii i spowiedzi, ks. Andrzej Łapiński i JE bp Viktor Stulpin. Za posługę w kuchni składamy serdeczne podziękowania s. Guncie i s. Marite.

Na zakończenie rekolekcji odbyliśmy małą pielgrzymkę do kościoła w Sarkani, aby podziękować Matce Bożej za wszystkie otrzymane łaski oraz powierzyć dalszą drogę powołania. Mieszkańcy parafii przyjęli nas z typową dla Łatgalii gościnnością, a po wspólnej celebracji Eucharystii ugościli nas w swoim domu, w łotewskim gospodarstwie - częstując domowym ciastem i lodami.

Ostatnia noc rekolekcji przypadła między pierwszym piątkiem a sobotą miesiąca. Wraz z JE Księdzem Biskupem Wiktorem zaproponowaliśmy młodzieży wspólną nocną modlitwę, robiąc zadośuczynienie Sercom Jezusa i Maryi, zwracając się wspólnie w modlitwie do miłosierdzia Bożego, modląc się koronkę Bożego miłosierdzia o godzinie trzeciej w nocy. Młodzież z wielkim zapałem włączyła się w tę modlitwę, prosząc o Boże miłosierdzie dla całej ludzkości.

s. Zane

Samuell

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl