1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

SPOTKANIE SERC - z rekolekcji w Kobyłce, 14 -16 lutego 2014

 

NiepokalanaTe rekolekcje wniosły do mojego życia wile ciepła. Zrozumiałam, że w życiu najważniejsza jest wiara. Wiara w Jezusa, bo to On nas prowadzi. Serdecznie zachęcam do udziału w rekolekcjach, ponieważ naprawdę warto. Te rekolekcje były bardzo ważne. Teraz wiem jak potrzebny jest sakrament pokuty.

Te rekolekcje uczyły mnie otwarcie słuchać i rozmawiać z Jezusem. Otworzyły mi oczy na to, że warto rozmawiać z Jezusem, bo to On nas stworzył. Przed rekolekcjami czułam się jak jesienne drzewo. Sama. Czasami ktoś tylko zajrzał. Teraz jestem jak drzewo, które rozkwita wiosną – pełne radości, zieleni i miłości. Czuję, że Jezus jest bliżej mnie.

Dla mnie te rekolekcje były niesamowite. Największe wrażenie wywarła na mnie spowiedź – prawdziwa rozmowa i przygotowaniespowiedz do niej. Filmy, które siostra puszczała dawały wiele do myślenia. W jednej chwili odczułam uczucie pustki, brak. Oddaliłam się przez grzech od Pana Boga, ale przez wykłady dotarło do mnie, że mogę to naprawić i mimo iż zawsze będę popełniać grzechy. Staranie się jest najważniejsze. Jezus kocha ludzi, którzy się nawracają. Przez sakrament pokuty jesteśmy coraz bliżej Boga. Tego się właśnie nauczyłam. Miłym dodatkiem było wysłuchanie opowiadań księdza o egzorcyzmach to bardzo ciekawe.

Te rekolekcje były wspaniałym przeżyciem. Pozwoliły mi przyjrzeć się głębiej sakramentowi pokuty. Zrozumieć jeszcze bardziej istotę spowiedzi. Zobaczyłam jak bardzo ważną rolę w moim życiu i wzrastaniu duchowym odgrywa ten sakrament.

Te rekolekcje pokazały mi, że muszę nad sobą cięgle pracować i się doskonalić, aby być bliżej Boga. Miałam wiele czasu, żeby rozmyślać nad swoją wiarą oraz nad tym co muszę w sobie poprawić. Pozwoliły mi zajrzeć w głąb siebie, swojego serca. Najbardziej poruszyły mnie filmy, które były tutaj puszczane. Dały mi świadomość, że choćbym zrobiła coś złego bóg i tak mi wybaczy. Nie przestaje mnie kochać.

Rekolekcje spotkanie serc… Właśnie, właśnie… Otwarcie wielkiej kłódki o co prosiłam w nie jednej modlitwie. Nie wiem? Lekkość, przyjaźń, miłość… Dziękuję Ci Jezu… Dziękuję za Twoją miłość, troskę, opiekę, za SPOTKANIE SERC.

panieNajlepsze Kobyłkowskie rekolekcje w moim życiu. Dziękuję za ten temat. Dziękuję za spowiedź. Po raz pierwszy od bardzo dawna czułam spokój i wielka radość. Chyba zacznę się częściej uśmiechać do ludzi J Jestem wyjątkowa i Bóg mnie kocha !J Za darmo. Mnie. WOW.

Rekolekcje tego roku są moimi pierwszymi i za pewne nie ostatnimi. Czuję się nimi bardzo pozytywnie zaskoczona. Konferencje wzbudziły mój głód wiedzy. Natomiast Msze pozwoliły mi się wyciszyć o raz porozmawiać z Jezusem.

Na tych rekolekcjach mogłam bardziej poznać i zrozumieć różne sprawy, których do tej pory do końca nie rozumiałam.

Na tych rekolekcjach odkryłam, że Bóg nie chce mnie idealnej, ale z tymi niedoskonałościami, które posiadam. Chce mnie „rzeźbić”, ale ja chcę to kontrolować. Z jednej strony chcę być taka jaką On by chciał, ale z drugiej nie pozostawiam Mu swobody kształtowania mnie. Tak samo z wyborem drogi w życiu, podjęciem ważnej decyzji. Chciałabym, żeby było tak jak w Bożym planie, ale narzucam Bogu to co jest dla mnie łatwiejsze. Te rekolekcje uświadomiły mi również jak wielką moc ma modlitwa na różańcu.

Dla mnie te rekolekcje są sposobem na bliższe spotkanie Pana Boga i odnalezienie swojego powołania w życiu. Zrozumiałam jak ważny jest sakrament pokuty, który zbliża mnie do Stwórcy.

Najważniejszym momentem była dla mnie spowiedź. Bardzo podobały mi się Siostry zdjęcia i filmiki. Poprzez obrazy i takie bardziej nowoczesne formy Pan Bóg dociera do mnie najbardziej. A wczorajszy wieczorny film był takim prezentem Jezusa J

Dla mnie te rekolekcje były czasem na poznanie Jezusa i Boga. Odnalezienie dobrej drogi.

Tegoroczne rekolekcje nauczyły mnie rozmawiać z Jezusem.

Wiedziałam, że przed samym wyjazdem do Kobyłki będę miała trudności z przyjazdem na te rekolekcje. Jednak egzamin, który mam we wtorek nie jest najważniejszy (w sumie to niewiele na niego umiem). Odkryłam na nowo sakrament pokuty – jest to rozmowa z Jezusem, podnoszenie się, ciągła walka ze sobą. Dowiedziałam się, że ciągle musze nad sobą pracować. Modlić się, nieważne, że mi się nie chce, mam się modlić. Do tego wypełniać wolę Boga, a nie to, co ja chcę. Jako kobieta mam być podobna do Maryi – życie przeżyć tak, abym w chwili śmierci mogła powiedzieć: „zrobiłam wszystko” i nie żałowała wyboru drogi życiowej.

Poznałam bliżej Jezusa. Te rekolekcje są oknem na inny świat. W moim sercu zrobiło się miejsce dla Chrystusa. Czuję tu ciepło rodzinne J

Rekolekcje nauczyły mnie kochać i być kochanym. Dzięki tym rekolekcjom dowiedziałam się jaki jest sens cierpienia i co to jest wiara.

Te rekolekcje nauczyły mnie porozumiewania się z Bogiem.

Podczas tych rekolekcji dowiedziałam się tego co mnie nurtowało. Na spotkaniach można było rozmyślać nad swoim postępowaniem. Ciekawie opowiadano.

Te rekolekcje nauczyły mnie miłości do Pana Boga i do drugiego człowieka. Nauczyłam się również co tak naprawdę jest dla mnie ważne. Dzięki nim poznałam siebie, nie całkiem, ale troszkę tak. Dziękuję.

Te rekolekcje nauczyły mnie pracy nad sobą, innego poglądu na świat i na to co robię. Będąc tu czułam się wyciszona. Temat rekolekcji bardzo mi się podobał. Filmy miały głęboki sens. Zrozumiałam, że nawet takie drobne czynności są grzechem.

Te rekolekcje nauczyły mnie większej wiary i miłości do Pana Boga. Dzięki tym rekolekcjom zrozumiałam, że cierpienie innychrobert ludzi zbawia inne osoby. Mogłam też zbliżyć się bardziej do Boga.

W końcu nie boję się spowiedzi! Wiem, że w konfesjonale czeka na mnie ktoś, kto mnie naprawdę kocha. Te rekolekcje to dopiero początek drogi. Były one dobrą okazją do poznania siebie. Pomimo tego, że strasznie się boję to chcę walczyć z tym, co we mnie jest niedoskonałe. Wiem, że może mi się nie udać, że być może jeszcze dziś wieczorem upadnę. Jednak się nie boję. Dlaczego? Bo jest ze mną Jezus. Jest ze mną Maryja, która nade mną czuwa. To była dobra okazja do odkrycia prawdziwych autorytetów. Chwała Panu!

Dla mnie te rekolekcje były spotkaniem z Bogiem. Odkryciem swojego powołania w życiu.

Te rekolekcje nauczyły mnie wiary i miłości do Pana Boga. Pozwoliły mi zbliżyć się do Boga J Dzięki nim zrozumiałam, że cierpienie innych ludzi zbawia inne osoby.

Czas zatrzymania się nad sobą. Czas spowiedzi – łaska Jezusa Miłosiernego, który cierpliwie czeka na grzesznika. Za wszystko – Chwała Panu!

W czasie tych rekolekcji poczułam, że jestem w gronie przyjaciół. To był czas, w którym doświadczyłam bliskości Boga. Słowa Księdza Roberta, siostry Agnieszki były wyraźną wskazówką. Piękny był ich przekaz. Czułam, że to co mówią jest prawdą, że nie ma tu koloryzacji. Praca jaką włożyli w te rekolekcje była owocna. Wiem nad czym mam pracować. Rekolekcje były takim spotkaniem z „psychologiem”, który przez wzgląd na Boga Ojca, Maryję rozpaliły we mnie chęć pomocy innym. Zakochałam się w Panu Jezusie. Zrozumiałam również, że w każdej chwili jest przy mnie mój Pan. Dziękuję za wspaniałą modlitwę i śpiew.

refektarzRekolekcje były dla mnie wspaniałym czasem spotkania z Jezusem. Konferencje i sakrament pokuty pozwoliły mi zrozumieć, że Jezus zawsze mnie kocha nawet kiedy zrobię coś źle. Bardzo się cieszę, że mogłam tu być i zbliżyć się do Chrystusa.

Uczestniczki 

rekol2

Jezus przygotował Ci miejsce i czas na spotkanie i czeka na Ciebie!

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl