1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ogólnopolskie spotkanie katolickich lekarzy

DPCh PromieńMARIÓWKA - W Dziele Pomocy Chorym Promień trwa (21 -23 marca) ogólnopolski zjazd katolickich ginekologów, położników i naprotechnologów oraz ich sympatyków. Organizatorem spotkania jest Maria Szczawińska z Krakowa, szefowa Ogólnopolskiej Sekcji Ginekologów Położników Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy.

 

O problemach moralnych w codziennej praktyce ginekologiczno-położniczej będzie mówił o. Piotr Kieniewicz. Z kolei temat "Antropologia biblijna, czyli człowiek widziany oczyma Boga" przedstawi o. Michał Deja ofmCap. Trzy wystąpienia dotyczące znaczenia borowiny, kąpieli solankowych i kinezyterapii w leczeniu chorób kobiecych i niepłodności przedstawi siostra Barbara Pełszyńska, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mariówce. W dalszej części zjazdu wykład "Indukcja owulacji" przedstawi dr Maciej Barczentewicz. Z kolei dr Katarzyna Jankowska powie o zespole wyczerpania nadnerczy.

Oprócz zajęć warsztatowych i dyskusji medycy będą uczestniczyli w Eucharystii oraz mieli możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, jak również z rehabilitacji, którą prowadzimy w Mariówce. Po raz pierwszy w ogólnopolskim zjeździe katolickich ginekologów położników udział wezmą naprotechnolodzy. Naprotechnologia jest to metoda diagnostyki i leczenia niepłodności, oparta na naturalnym cyklu miesięcznym kobiety. Umożliwia zdiagnozowanie i wyleczenie schorzeń, które są przyczyną zaburzeń płodności i braku poczęcia. Powstała ponad 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jej twórcą jest prof. Thomas Hilgers, lekarz ginekolog, mieszkający i pracujący w Omaha. W odpowiedzi na opublikowaną przez papieża Pawła VI encyklikę "Humanae vitae" stworzył model rozpoznawania płodności.

za: IDK

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl