1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Wiosenny Zjazd Siostrzanych Domów Dziecka

MROCZKÓW GOŚCINNY i MARIÓWKA - Tegoroczna aura wiosenna rozpieszcza nas od dłuższego czasu, a tym samym sprzyja radosnemu usposobieniu. Nie trzeba więc zbyt dużego wysiłku, by spotkania w tym czasie promieniowały radością. Dlatego też nie brakowało jej podczas dwudniowego Zjazdu Siostrzanych Domów Dziecka.

 

Początek spotkania miał miejsce w Mroczkowie Gościnnym, ażeby ukazać, że jego nazwa nie jest bezpodstawna. Do naszej Placówki przyjechali wychowankowie Domów Dziecka ze Zwolenia (Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa)i Mariówki wraz z opiekującymi się nimi siostrami. Rozpoczęliśmy nieoficjalnie, bo przecież oficjalność jest tak mało rodzinna, zabawami i grami integracyjnymi, dzięki którym bardzo szybko znaliśmy nie tylko swoje imiona, ale także niektóre zainteresowania. Po wesołym obiadowaniu przy ogromnym stole nadszedł czas na kolejne atrakcje. Dołączył do nas Pan Dominik ze swoim tatą i Panem Samochodzikiem, który okazał się równolatkiem jednej z sióstr. Okazało się, że motoryzacja wcale nie jest tematem wyłącznie męskim, a przejażdżka babcią skodą jest niebywałą frajdą dla każdego. Niektóre z sióstr były tak odważne i ciekawe, że nawet spróbowały swoich sił w prowadzeniu zabytkowego samochodu.

W Mroczkowie Gościnnym

 

Pełni wrażeń motoryzacyjnych, korzystając z osobistego środka transportu, czyli własnych nóg, pomaszerowaliśmy na leśne boisko. Po drodze odwiedziliśmy Św. Franciszka w jego parkowej kapliczce, gdzie pomodliliśmy się tajemnicą różańcową powierzając Panu Bogu nasze domy. Na boisku nie było końca sportowym zmaganiom. W ruch poszły piłki do nogi i siatki, a dla mniej ambitnych pozostawały skakanki i hula-hop. Zmęczeni oddawaliśmy się urokom kolorowej chusty animacyjnej, czerpiąc radość ze współpracy w opanowywaniu jej arkanów. Nagrodą za wzmożony wysiłek był słodki piknik, który był w stanie zadowolić każdego łakomczucha.

Chusta animacyjna
Po powrocie rozpoczęły się przygotowania do ostatniego punktu programu w tym dniu – ogniska. Nasze zaangażowanie i entuzjazm zdołały pokonać oporne patyki i wytrwałe zmagania ogniowe pomyślnie zakończyły się pieczeniem kiełbasek. Biesiadowanie umilaliśmy sobie zabawą w berka i korzystaniem ze sprzętu placu zabaw. Jedynym smutnym akcentem było pożegnanie z dziećmi i siostrami ze Zwolenia, które z powodu obowiązków nie mogły nam towarzyszyć drugiego dnia.

Pieczenie kiełbasek

Kolejny dzień Zjazdu miał miejsce w Mariówce i rozpoczął się Mszą Św. w gościnnych progach kaplicy Promienia. Po Eucharystii dokończyliśmy nasze sportowe zmagania na boisku szkolnym. Królowała piłka nożna i siatkowa. Po obiedzie uzupełnialiśmy naszą sprawność i tężyznę na sali rehabilitacyjnej. Tak wielki wysiłek wymagał odpowiedniej relaksacji, którą zapewniła nam sala muzykoterapii. Z obiektów Promienia korzystaliśmy dzięki życzliwości s. Barbary, kierownika placówki, której bardzo dziękujemy.

Na sali gimnastycznej

W tym dniu nie zabrakło również obecności Pana Dominika, który tym razem zaskoczył nas śnieżnobiałym fordem, którego nie powstydziłaby się żadna gwiazda filmowa lat 60-tych. Wykorzystując sprzyjającą aurę przemierzaliśmy alejki mariowskiego ogrodu, by na koniec dotrzeć do Kaplicy Domu Generalnego. Tam w cichości serca mogliśmy wyrazić naszą pełną wdzięczności radość mijających dni.

Był to naprawdę błogosławiony czas, co potwierdzały słoneczne promienie. Dzieci miały okazję się poznać, porozmawiać, wspólnie działać. Natomiast siostry mogły podzielić się swoim doświadczeniem, radościami i trudnościami, które towarzyszą prowadzeniu takich dzieł. A nad wszystkimi unosił się Anioł dobroci, życzliwości i wzajemnej sympatii. Stanowi to na pewno zachętę do kolejnych spotkań, może nawet w powiększonym gronie…

mk

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl