1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

List świateczny do członków Wspólnoty SOS

 

Apel

zamieszczony w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu

2-8 marca 2014 r.

 

 

W Rosji i na Ukrainie Ikony płaczą. Czy ta informacja tak bardzo nas zadziwia? Bóg w swojej miłości wielokrotnie i na różne sposoby daje wyraz swojej troski o ludzkość, o świat, o nas.

W 1877 r., w bardzo trudnym i bolesnym czasie dla Polaków, przekazał On przez Maryję, objawiającą się w Gietrzwałdzie na Warmii, orędzie, które niosło nadzieję, ale też wzywało do podjęcia konkretnych zadań; odnowienia wiary i moralności, codziennej modlitwy, zwłaszcza na różańcu i do trzeźwości.

W niedzielę 2 marca rozpoczęliśmy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu. Każdy z nas jest wezwany do odpowiedzialności najpierw za siebie a potem za innych, aby nasze społeczeństwo było prawdziwie trzeźwe i gotowe na przyjęcie tego, co nas czeka, co nadchodzi. Swoją modlitwą, czuwaniem możemy wiele.

Ofiarujmy modlitwę indywidualną, ale jeszcze bardziej włączajmy się w modlitwę wspólnotową, która cieszy się zapewnieniem Jezusa, że będzie wysłuchana, gdy dwaj na ziemi wspólnie o coś prosić będą. O trzeźwość prosi Wspólnota Modlitwy SOS „Odmawiajcie różaniec”. Zachęcajmy innych do włączenia się do tej Wspólnoty.

Niech pełne otuchy słowa Maryi z ostatniego objawienia w Gietrzwałdzie „Nie bójcie się. Ja zawsze będę z wami” będą dla nas i dzisiaj wyraźnym głosem Boga, który także przez płaczące Ikony w Rosji i na Ukrainie daje znak swojej troski i miłości, ale też wzywa nas do czuwania. To zaś wymaga serca czujnego i trzeźwego. Nie ustawajmy zatem w modlitwie o trzeźwość naszą, naszych rodzin, wszystkich Polaków i całej ludzkości.

 

Mariówka, Wielkanoc, 2014 r.

Kochani Członkowie

Wspólnoty Modlitwy

SOS „Odmawiajcie Różaniec”

Przeżywany Wielki Post i zbliżające się święta Zmartwychwstania Chrystusa wprowadzają nas w tajemnicę Bożej Miłości i Miłosierdzia. Bóg tak umiłował świat, że Syna Swojego Jednorodzonego dał, abyśmy nie zginęli, ale mieli życie wieczne. Bóg ze swej strony czyni wszystko, aby nas zbawić, abyśmy mogli być szczęśliwi. Jeśli nie doświadczamy tego, to może być znak, że nie przyjmujemy tej łaski, którą dał nam przez Jezusa Chrystusa. Jest to sygnał, aby skierować swój wzrok na Krzyż i w nim odnaleźć sens, moc i światło na dalszą drogę. Niech zatem blask miłości i prawdy płynący z Krzyża Chrystusa prowadzi nas nieustannie do odkrywania, przyjmowania i przekazywania zbawienia, aby dla nikogo męka i krew Chrystusa nie były daremne.

Życzymy Wam i Waszym Najbliższym, aby Zmartwychwstały Chrystus napełniał Wasze serca pokojem, radością i rozpalał je gorącym pragnieniem dawania Jego innym. Czynicie to między innymi poprzez codzienną modlitwę i troskę o trzeźwość naszych rodzin i całego Narodu, za co z serca wszystkim dziękujemy. Niech miłość Chrystusa nadal przynagla Was do ogarniania sercem serca naszych cierpiących braci, także tych uzależnionych. Dziękujemy również za modlitwę o powołania do naszego Zgromadzenia i prosimy o nią nadal. Niech Bóg Wam we wszystkim błogosławi.

Z siostrzaną serdeczną modlitwą

m. Mirosława Grunt

                                        Przełożona Generalna

s. Ewa Stolarek

animatorka Wspólnoty SOS

 

 

Ważna informacja – ZAPROSZENIE

 

Miło mi zaprosić wszystkich Członków Wspólnoty SOS na tegoroczne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w naszym Domu Generalnym w Mariówce w sobotę 10 maja 2014 roku.

Jak w poprzednich latach, tak i teraz uprzejmie proszę o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności, w terminie do 1 maja 2014 r., dzwoniąc do mnie (s. Ewy Stolarek) bezpośrednio na numer komórki 665 460 892 lub na numer stacjonarny naszego domu w Mariówce 48 675 17 28.

Program spotkanie będzie następujący:

10.00 – powitanie przybyłych Członków

10.15 – konferencja – ks. dr Sławomir Płusa – egzorcysta w diecezji radomskiej

11.30 – Eucharystia

12.30 – obiad

14.00 – czas na swobodne dzielenie się, rozmowy

15.00 – Droga Krzyżowa w ogrodzie połączona ze świadectwami

16.15 - zakończenie spotkania.

Gdyby ktoś chciał przyjechać z daleka i trudno byłoby dojechać w sobotę, lub wrócić do domu w sobotę, jest możliwość zamówienia sobie wcześniej noclegu. Bardzo proszę o przemyślenie i zaplanowanie sobie dojazdu, aby wziąć pod uwagę też tę możliwość.

Z radością oczekuję na zgłoszenia i na przybycie.

Podziękowanie

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne oraz za przesłane ofiary na rzecz Wspólnoty SOS. Są one Waszym wkładem chociażby w tę korespondencję; zakup kopert, znaczków. Bóg zapłać.

 

 

Poezja nadesłana

Teodozja Domżał

– Opole Lubelskie

Nie płacz, gdy smutno

gdy ból przeszywa serce twoje

spójrz w górę, pomyśl

takie jest przeznaczenie moje.

Gdy upadniesz, szybko wstań

do góry się wspinaj

bądź jak kamień twardy

niedoli swej nie przeklinaj.

Życie to ciągła walka

w której zwyciężyć trzeba

a gdy wszystko pokonasz,

to dojdziesz do nieba.

21.VI.2012 r.

Mijają młode lata

Wszystko odchodzi w cień

Życie figle płata

Nie wiadomo co przyniesie

Nowy dzień.

Chciałoby się zatrzymać czas

W szczęściu, miłości żyć

Ale zegar czas odmierza

I tak musi być.

3.III.2009 r.

   

 

 

sos

W Gietrzwałdzie - na Warmii, w 1877 r. dwom polskim dziewczętom
Przemawiając do nich, prosiła wiernych o:
  • codzienną modlitwę różańcową 
  • pokutę za grzechy
  • zaniechanie pijaństwa
  • praktykowanie czynów miłości

Na wszelkie prośby i pytania stawiane przez dziewczęta w imieniu pielgrzymów, odpowiadała: "Odmawiajcie Różaniec!" a w ostatnim dniu objawień zapewniła: "Nie smućcie się, bo Ja zawsze będę z wami!"

Artykuły SOS

Nowości Wspólnoty SOS - wiosna 2019…

Zaproszenie na rekolekcje 2019 i inne informacje…

Spotkanie formacyjne, maj 2018 Relacja…

List bożonarodzeniowy 2014…

Droga Krzyżowa, 10 maja 2014…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl