1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Wspólnota SOS ponownie w Mariówce

MARIÓWKA - Ponad 100 osób wzięło udział 10 maja 2014 r. w spotkaniu formacyjnym Wspólnoty Modlitwy SOS „Odmawiajcie różaniec”. Przeważająca część przybyłych to członkowie Wspólnoty, ale była też spora grupa tych, którzy pragnęli ten dzień przeżyć razem z nami na wspólnej modlitwie w intencji trzeźwości naszych rodzin i całego narodu.

 

Już od godz. 9 rano podwórko przed domem generalnym w Mariówce zaczęło zapełniać się samochodami o różnych rejestracjach, a sala spotkań - Panami i Paniami od najmłodszej 6-letniej Marysi z Radomia do najstarszej 91-letniej p. Marii ze Smogorzowa.

Wspólna Eucharystia Na spotkaniu formacyjnym

 Wśród zaproszonych gości byli m.in.: ks. dr  Sławomir Płusa – egzorcysta w diecezji radomskiej, ks. Konrad Wójcik – psycholog z Radomia, p. Maria Dubeltowicz i p. Agnieszka Wolańska – terapeutki w Poradni Terapii Uzależnień w Przysusze. Z fachowej porady tych osób oraz ks. Mirosława Kszczota – duszpastrza trzeźwości diecezji radomskiej i s. Lidii Kudeli – psychologa w Promieniu w Mariówce – uczestnicy spotkania, w wolnych chwilach, chętnie korzystali.

Po krótkim powitaniu przez animatorkę Wspólnoty SOS s. Ewę Stolarek i radną generalną s. Lidię Kudelę ks. dr Płusa wygłosił konferencję, w której poruszył zagadnienie, czy i jaki jest związek zniewolenia nałogami z wpływem szatana na człowieka. Ukazał, w jaki sposób człowiek otwiera się na szatana a następnie wskazał na Ducha Świętego, który jest źródłem prawdziwej wolności. Prośbą o prowadzenie każdego z nas przez Ducha Świętego zakończyliśmy pierwszą część spotkania.

Druga część to sakrament pokuty i Eucharystii. Mszę św. celebrowało czterech kapłanów: ks. dr Sławomir Płusa, który jej przewodniczył i wygłosił homilię, ks. Konrad Wójcik, ks. Przemysław Wójcik z Opoczna – członek Wspólnoty SOS i ks. dr Kazimierz Spólny, kapelan z Mariówki. Grą na gitarze i przejmującym śpiewem modlitwę ożywiał p. Lech Zakrzewski, który co czwartek w Katolickim Radiu Podlasie prowadzi audycję o tematyce trzeźwościowej „Boże, użycz mi pogody ducha”.

Po obiedzie była godzinna przerwa, w czasie której obecni twórcy prezentowali swój dorobek artystyczny: p. Zofia Falkiewicz – poetka z Radomia czytała swoje wiersze z tomiku „W kręgu miłości” , p. Teodozja Domżał z Opola Lubelskiego również recytowała swoje wiersze a p. Lech Zakrzewski śpiewał własne pieśni i piosenki.

Na Drodze Krzyżowej

Ostatnim ważnym akordem spotkania była Droga Krzyżowa odprawiona przy stacjach w mariowskim ogrodzie. Specjalnie przygotowane rozważania o tematyce trzeźwościowej czytali członkowie Wspólnoty z Opola Lubelskiego. Przy trzech stacjach, gdy rozważamy upadki Pana Jezusa, usłyszeliśmy poruszające świadectwa osób, które w swoim życiu doświadczyły bolesnych skutków zniewolenia alkoholowego. Przy stacji III trzeźwy od czterech lat alkoholik, Kazimierz, mówił o drodze swojego życia - od picia przez uzależnienie do wyzwolenia z niego. P. Iwona – żona trzeźwego od czterech lat alkoholika - dawała świadectwo przy VII stacji. Opowiadała, jak rodzinne szczęście przez alkohol męża padło w gruzy i jak dzięki wierze, modlitwie i ogromnemu wysiłkowi jej, męża i dzieci rodzina znów cieszy się pokojem i szczęściem. Przy IX stacji, ilustrującej III – najcięższy - upadek Pana Jezusa, Tatiana, dorosłe dziecka obydwojga rodziców alkoholików, dała wyciskające łzy świadectwo, jak dramatyczna jest sytuacja dzieci, których rodzice piją i nad troskę o najbliższych stawiają alkohol.

 

Pełny tekst Drogi Krzyżowej znajdziesz TUTAJ

 

 

Do zobaczenia za rok

 

 

 

Podziękowania, pożegnania, odjeżdżające auta i busy to już ostatni obrazek tego bogatego dnia. Ufamy, że jego owoce będą wciąż żywe i soczyste, aż do następnego spotkania za rok.

 

Zapraszamy do GALERII

sos

W Gietrzwałdzie - na Warmii, w 1877 r. dwom polskim dziewczętom
Przemawiając do nich, prosiła wiernych o:
  • codzienną modlitwę różańcową 
  • pokutę za grzechy
  • zaniechanie pijaństwa
  • praktykowanie czynów miłości

Na wszelkie prośby i pytania stawiane przez dziewczęta w imieniu pielgrzymów, odpowiadała: "Odmawiajcie Różaniec!" a w ostatnim dniu objawień zapewniła: "Nie smućcie się, bo Ja zawsze będę z wami!"

Artykuły SOS

Nowości Wspólnoty SOS - wiosna 2019…

Zaproszenie na rekolekcje 2019 i inne informacje…

Spotkanie formacyjne, maj 2018 Relacja…

List bożonarodzeniowy 2014…

Droga Krzyżowa, 10 maja 2014…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl