1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Służyć swoją gotowością.

 

Można tak powiedzieć, że Twoje zamiłowanie do podróżowania Pan Bóg przenosi w sferę duchową? Gotowość do drogi! Bóg może Cię poprowadzić w miejsca nieoczekiwane.

Ja też tak myślę. Ale wiem, że Pan Bóg nie zawodzi. Nie dlatego tak mówię, że wszyscy tak mówią, albo że Kościół tak mówi. To jest moje doświadczenie, że Bóg, jeśli zaprasza, to nie zawodzi. Nawet w takiej prostej codzienności. Ja nie muszę rozumieć wszystkiego, ale wiem, że na pewno nie zawodzi.

Czy nie powraca Ci czasem pragnienie powrotu do wcześniejszego życia?

Absolutnie nie. W tym punkcie mojego życia jestem przekonana, że jestem w miejscu, do którego Pan Bóg mnie powołał i nie mam co do tego żadnej wątpliwości. A poza tym życie jest strasznie krótkie. Już dawno dał mi Pan Bóg łaskę zrozumienia (chyba jeszcze w Anglii), że nie można tego życia tylko „przepracować” od świtu do nocy. Nie chcę oddawać swojego życia dla tego, co nie jest Jezusem.

Co chciałabyś powiedzieć młodym osobom, które poszukują sensu życia?

To, co powiedział św. Jan Paweł II: Nie bójcie się otworzyć drzwi Chrystusowi! Decyzja wyboru drogi może nie być łatwa. Ale każda decyzja, która jest życiowo ważna, nie jest wolna od wewnętrznej walki. Nigdy.

A co chciałabyś powiedzieć rodzicom tych młodych ludzi, którzy słyszą w sobie powołujący głos Boga?

To jest sprawdzian miłości, czy pozwolisz odejść Twojemu dziecku, czy też koniecznie musisz go zatrzymać. I niech błogosławią swoje dzieci, aby nie dodawać cierpienia do tego, które już jes,t zrodzone z wewnętrznej walki. Zwłaszcza, że świat też nie pomaga w wyborze.

Pamiętam moją walkę.  Było to tak. Od 18 roku życia praktycznie nie mieszkałam w domu rodzinnym i nie za bardzo interesowałam się, co się tam dzieje. A gdy stanęłam przed decyzją wstąpienia do zgromadzenia, wyrosła przeszkoda: ja nie mogę zostawić taty !!!!! Prawie 20 lat byłam poza domem a tu nagle taki argument: nie mogę !!!!!! Doświadczyłam ogromnej walki, prawie uwierzyłam, że muszę zostać. Znowu pomogło mi Słowo Boże: Jeśli kto che pójść za mną, niech bierze swój krzyż …… Jezus nie mówi, musisz iść, ale jeżeli chcesz. Otrzymałam światło, że przeciwności zawsze jakieś będą. Jak nie te, to inne.

Zostawili sieci i poszli za Nim (Mk 1, 18)

 

 

Zane, z Twojego doświadczenia wynika, że ważne jest szukanie światła w Słowie Bożym, ale też ważne jest towarzyszenie duchowe, pytanie o radę osób bardziej doświadczonych na drodze duchowej. Tak trzymać, s. Zane! Niech Pan Cię błogosławi w Twojej  g o t o w o ś c i.

Rozmawiała: dw

A może i Ty pragniesz się podzielić drogą, jaką prowadzi Ciebie Pan? A może chcesz się podzielić dobrem posługi sióstr? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., proszę. Dobro dzielone wzrasta!

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl