1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

List bożonarodzeniowy 2014

Kochani Członkowie

Wspólnoty Modlitwy

SOS „Odmawiajcie Różaniec”

Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczęliśmy w Kościele obchody Roku Życia Konsekrowanego, czyli życia poświęconego Bogu, głównie w zakonie. My, siostry służki, cieszymy się bardzo tym czasem i tą radością pragniemy dzielić się z Wami wszystkimi, którzy przez modlitwę na różańcu włączacie się w apostolską misję naszego Zgromadzenia. Ojciec Święty Franciszek wzywa osoby powołane do życia zakonnego, aby same radowały się faktem, że Bóg kocha każdą i każdego z nas i aby tę radość niosły każdemu człowiekowi żyjącemu na świecie.

Kochani, kiedy Chrystus narodził się w Betlejem, Anioł ogłosił pasterzom orędzie radości: „Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. Pragniemy i my wraz z darem modlitwy i radości przekazać Wam, Drodzy Członkowie Wspólnoty SOS, najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. Niech przychodzący Chrystus napełnia Was swym pokojem, miłością, obfitością swoich darów i pełnią błogosławieństwa na Nowy 2015 Rok.

Dziękujemy za Waszą obecność, modlitwę, życzliwość i zaangażowanie w trosce o trzeźwość.

Z siostrzaną pamięcią i pozdrowieniem

m. Mirosława Grunt

                                        Przełożona Generalna

Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN

s. Ewa Stolarek

animatorka Wspólnoty SOS

_____________________________________________________________________________________________________

Z życia naszej Wspólnoty

- 10 maja 2014 r. odbyło się w Mariówce spotkanie formacyjne dla wszystkich Członków Wspólnoty SOS. Prowadził je ks. dr Sławomir Płusa z Radomia. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób z różnych stron Polski. Serca wszystkich poruszyły przede wszystkim świadectwa, które podczas Drogi Krzyżowej odprawianej w ogrodzie zakonnym, mówiły osoby, które bezpośrednio doświadczyły bolesnych skutków alkoholizmu swojego lub swoich bliskich.

- 27 czerwca, jak co roku, w kaplicy w Mariówce odprawiona była Msza święta za wszystkich Członków Wspólnoty SOS, a 26 listopada za wszystkich zmarłych Członków Wspólnoty. Wszyscy zmarli Członkowie byli też imiennie wspominani podczas wypominek odczytywanych w czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego.

- Jako animatorka Wspólnoty SOS w sierpniu – miesiącu trzeźwości i w październiku – miesiącu modlitwy różańcowej – w kilku parafiach przedstawiałam naszą Wspólnotę i rozdawałam folderki, zachęcając do włączenia się w modlitwę o trzeźwość. Gorąco też proszę, aby każdy z Członków Wspólnoty dokładał wszelkich starań, aby Wspólnota się rozwijała i dołączali do niej nowi Członkowie. Gdyby ktoś potrzebował w tym celu większej ilości folderków, proszę o kontakt ze mną.

- Pragnę poinformować Drogich Członków Wspólnoty, że podawany wcześniej przy różnych okazjach mój numer komórkowy jest nieaktualny. Podaję teraz mój nowy numer komórkowy i tylko na ten można do mnie dzwonić – 666 560 966. Numer stacjonarny, który wcześniej podawałam jest nadal aktualny.

- Gorąco dziękuję wszystkim Członkom za wszelkie wyrazy życzliwości i pamięci; za listy, kartki, życzenia, telefony, emaile, smsy. Dziękuję też za składane i przesyłane na potrzeby Wspólnoty ofiary pieniężne. Przeznaczane są one głównie na artykuły korespondencyjne i apostolskie. Czasem też na pomoc dla ludzi potrzebujących i biednych.

________________________________________________________________________________________________________

Przesłanie ze spotkania formacyjnego

z 10 maja 2014 r. w Mariówce

Uzależnienie od alkoholu dotyka różnych sfer życia człowieka. Na płaszczyźnie życia duchowego jest elementem walki duchowej. Pismo święte mówi ustami św. Pawła: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Gal 5, 1). Utrata wolności to najbardziej dotkliwy skutek grzechu. Jezus Chrystus wysłużył nam przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie zdolność do życia w wolności. Kto w Niego wierzy, kto do Niego przychodzi po siłę i moc, jest w stanie przeciwstawić się niszczącym skutkom grzechu.

Pomocą w duchowej walce może być narzędzie, jakim jest modlitwa uwolnienia. Ciekawą propozycję, opartą o wieloletnie doświadczenie, przedstawił w minionym wieku Neal Lozano, ewangelizator z USA. Nazwał ją „modlitwą pięciu kluczy”. Celem tej modlitwy jest odbudowanie fundamentów tożsamości chrześcijańskiej, czyli więzi z Bogiem jako kochającym Ojcem. Składa się na nią pięć punktów, które zostały nazwane kluczami, gdyż otwierają drogę do życia w wolności. Są to: a) wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa jako Pana (połączone często ze spowiedzią); b) wyrzeczenie się wszelkiego zła i współdziałania ze Złym, jakie miało miejsce w życiu człowieka nawet w sposób nieświadomy; c) złamanie mocy złych duchów mocą zwycięstwa Chrystusa na Krzyżu; d) wypowiedzenie nakazu odejścia wobec wszystkich duchów nieczystych atakujących wolność człowieka; e) przyjęcie błogosławieństwa Boga Ojca i Jego nieskończonego miłosierdzia.

Sposób modlitwy „pięcioma kluczami” został przedstawiony w książce „Modlitwa uwolnienia” wydanej przez łódzki ośrodek Odnowy w Duchu Świętym.

Przesłanie przygotował ks. Sławomir Płusa

– egzorcysta w diecezji radomskiej,

diecezjalny moderator nowej ewangelizacji,

Przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

__________________________________________________________________________________________________________

O Wspólnocie Apostolskiej Fiat – Siostry Służki Stowarzyszone

W zamyśle bł. o. Honorata Zgromadzenie Służek miało posiadać trójczłonową strukturę, oprócz sióstr wspólnotowych istnieć miały służki żyjące w świecie (stowarzyszone), przy rodzinach lub samotnie, oddane pracy zawodowej, niczym się nie wyróżniające, ale poprzez konsekrację całkowicie oddane Chrystusowi. Idea Ojca Honorata wyprzedziła jego epokę. Kościół XIX wieku nie był jeszcze gotowy przyjąć tego, czym zapłonęło jego serce. A dziś na nowo powróciło jego pragnienie, powróciło w działaniach Zgromadzenia, mających na celu odrodzenie tej formy życia, a przede wszystkim w sercach tych, które odczytały swoje powołanie na tej szczególnej i pięknej drodze.

Jeżeli nie założyłaś rodziny, chcesz oddać się na wyłączną służbę Chrystusowi, ale jednocześnie chciałabyś pozostać w swoim środowisku życia i pracy albo z jakichś względów nie możesz opuścić miejsca, w którym żyjesz, napisz na adres Wspólnoty SOS lub na podany adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pytałam się na modlitwie Jezusa: „Panie czy Ty mnie chcesz? Ale czy na pewno? Mnie by się chyba podobało życie dla Ciebie, ale w jaki sposób". Jako dziecko myślałam trochę by zostać zakonnicą, ale rodzina i przyjaciele bardzo skutecznie wybili mi tę myśl z głowy (...).Moje myśli i poszukiwania wędrowały ku świeckim instytutom życia konsekrowanego, ale żaden mi nie pasował, a to charyzmat nie mój, a to za daleko dojeżdżać na formację, a to jakieś inne przeszkody widziałam... (...)Powierzyłam tę sprawę w modlitwie Panu Jezusowi i nieco zestresowana pojechałam na rekolekcje do Mariówki. Już w pierwszej rozmowie z Siostrą odpowiedzialną za formację powołaniową dowiedziałam się, że przy Zgromadzeniu istnieją również siostry stowarzyszone, mieszkające w swoich domach, luźno związane ze Służkami. Wydawało mi się to dość rozsądną propozycją dla mnie mającej ponad 35 lat. (...) Po kilku latach rozeznawania, rekolekcji, modlitwy, ale też wielu znaków od Pana, że na tę właśnie drogę mnie wzywa, 15 sierpnia w kaplicy w Mariówce zostałam przyjęta do wspólnoty "Fiat". Od tej pory wzrastam w bliskości z Panem, bardzo mocno doświadczając Jego miłości i błogosławieństwa w tym właśnie powołaniu.

Fragmenty świadectwa siostry stowarzyszonej Małgorzaty

 

Może Jezus właśnie Ciebie zaprasza do życia całkowicie ukrytego w Bogu, życia na wzór ewangelicznego zaczynu.

sos

W Gietrzwałdzie - na Warmii, w 1877 r. dwom polskim dziewczętom
Przemawiając do nich, prosiła wiernych o:
  • codzienną modlitwę różańcową 
  • pokutę za grzechy
  • zaniechanie pijaństwa
  • praktykowanie czynów miłości

Na wszelkie prośby i pytania stawiane przez dziewczęta w imieniu pielgrzymów, odpowiadała: "Odmawiajcie Różaniec!" a w ostatnim dniu objawień zapewniła: "Nie smućcie się, bo Ja zawsze będę z wami!"

Artykuły SOS

Nowości Wspólnoty SOS - wiosna 2019…

Zaproszenie na rekolekcje 2019 i inne informacje…

Spotkanie formacyjne, maj 2018 Relacja…

List bożonarodzeniowy 2014…

Droga Krzyżowa, 10 maja 2014…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl