1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

JAK OSWOIĆ BLISKOŚĆ - świadectwa z rekolekcji w Kobyłce, 27 II - 1 III 2015

 

 

 1. Nie mam pojęcia co napisać. Zbyt dużo pięknych rzeczy się tutaj przytrafia. Jestem wdzięczna Bogu za to, że stworzył takie miejsce jak to. Przez te trzy dni czułam szczególną obecność Maryi. Podczas modlitwy, jedzenia, odsuwała ode mnie każdy lęk, także przed spowiedzią. Czuwała przy mnie, gdy zasypiałam. Jestem taka szczęśliwa, że mogłam tu być. Jestem wdzięczna Bogu, że dał nam Maryję. Pomimo tych wszystkich złych rzeczy, które przytrafiają się w moim życiu nie czuję lęku dzięki Maryi. Dziękuję Bogu, że dał mi to miejsce, wszystkie osoby, które pomagały mi odkryć Jej obecność w moim życiu. Dziękuję za każde słowo, filmy. Dzięki nim uświadomiłam sobie jak bardzo Jezus cierpi, gdy grzeszę. Jak bardzo się smuci kiedy robię coś złego. Wiem, że ON chce mojego dobra. Dziękuję.

 2. Poznałam świadectwa innych ludzi, dzięki którym na pewno na życie będę patrzeć z innej perspektywy. W tej miłej atmosferze czuję się bardzo dobrze i na pewno wrócę tu za rok.

 3. W tegorocznych rekolekcjach uświadomiłam sobie jak ważne jest moje życie i to, aby przeżyć je szczęśliwie i w pełnej wierze. Szczególnie spodobało mi się świadectwo raperów. Jest tu bardzo miła atmosfera, która pomogła mi się wyciszyć i pogłębiła moją wiarę. Mam nadzieję, że za rok ponownie tu powrócę.

 4. Dla mnie te rekolekcje to: szczerze przeżyta spowiedź, powrót do Boga, uświadomienie jak wielka jest miłość Boga.

 5. Dzięki rekolekcjom dowiedziałam się kim tak naprawdę jest Maryja. Poprzez to zbliżyłam się do Boga. Poznałam tu miłe i sympatyczne osoby. Uważam, że biorąc udział w tych rekolekcjach „oczyściłam” swoją duszę i zrozumiałam, że jeśli jest się blisko Boga i wierzy się w Niego to wtedy jest się szczęśliwym. Podczas pobytu w Kobyłce nie nudziłam się, ponieważ spędziłam ten czas na rozmowie i modlitwie. „Niespodzianka”, którą przygotowały dla nas siostry była świetna, a jej temat przewodni trafił do mnie. Jeśli będzie taka możliwość to na pewno przyjadę do Kobyłki w przyszłym roku. Takie spotkania zbliżają do Boga i myślę, że to jest bardzo ważne.

 6. Czas rekolekcji był dla mnie czasem jeszcze większego zbliżenia się do Maryi. Zobaczyłam jak bardzo Ona potrafiła zaufać Bogu i zrozumiałam jak ja często nie potrafię tego uczynić. Teraz wiem, że żyć z Panem Bogiem na co dzień to przede wszystkim wsłuchiwanie się w Jego głos, Jego słowa i znaki, które daje nam każdego dnia.

 7. Te rekolekcje przeżyłam w skupieniu i w modlitwie. Podczas tych rekolekcji bliżej poznałam historię Maryi.

 8. Dzięki rekolekcjom zrozumiałam bardzo wiele. Przede wszystkim jak ważną rolę w moim życiu odgrywa Jezus. Tak naprawdę zrozumiałam, że nadaje życiu sens. Każdy dzień zmienia się na coraz lepsze jutro. Nie ważne, że czasem coś nie wyjdzie. Przecież - Wiara czyni cuda! Gdy rozmawialiśmy na spotkaniu poczułam „bliskość” Boga. Spojrzałam na świat z innej perspektywy. „Niespodzianka” dla nas była prawdziwą przygodą, także dużo dała do myślenia. Ja teraz o tym myślę, rozumiem, że ta zmiana dużo rozróżni w moim życiu. Jeśli siostra Krystyna się zgodzi, o co z całego serca proszę, to zapewne większość z nas, odwiedzi ten do w przyszłym roku J

 9. Pragnę z całego serca podziękować Bogu i innym aniołom za cudownie spędzony czas, który mogłam tutaj przeżyć. Za to, że mogłam wyciszyć swoje serce, rozum i śpiewać radosny hymn do Maryi „Totus Tuus”. Za wszelkie dobro, które płynęło z serca kochanych sióstr oraz za to, że mogłam dogłębnie poznać Boga i Maryję za to, że mogłam być blisko nich w tym ważnym czasie. Dziękuję z całego serca.

 10. Podczas tych rekolekcji zbliżyłam się do Maryi. Umocniłam się w wierze. Poznałam Matkę Boską nie tylko od strony wiernego wyznawcy Boga, ale i zwykłej dziewczyny takiej jak ja.

 11. Bardzo się cieszę się, że wzięłam udział w tych rekolekcjach. Zbliżyłam się do Boga i Maryi. W sakramencie pokuty miałam okazję nie tylko wyznać swoje grzechy, ale też porozmawiać o tym co mnie martwi i dowiedzieć się jak znaleźć wyjście z tej sytuacji. Zrozumiałam, że Bóg kocha mnie taką jaką jestem.

 12. Sądzę, że było bardzo fajnie. Poznałam świetne osoby, z którymi, mam nadzieję utrzymać kontakt i spotkamy się za rok. Moja wiara się umocniła, dzięki spotkaniom, świadectwom, adoracji. Wykorzystałam ten czas na 100 %. Zaczęłam inaczej patrzeć na postać Matki Bożej, ale również życie zakonne. Jestem pod wrażeniem, tego jak siostry oddają się Bogu do końca swojego życia.

 13. Dopiero na tych rekolekcjach uświadomiłam sobie jak Maryja jest ważna w moim życiu. Wiem, że mogę poświęcić Jej wszystko: moje problemy i radości. Umocniłam swoją wiarę i nabrałam sił do dalszego duchowego rozwoju, który do tej pory niestety zaniedbywałam. Szczególnie wrażenie wywarł na mnie film Mary’s Land i świadectwa chłopaków. Wiem, że będę się starać być lepszym człowiekiem.

 14. W czasie tych rekolekcji umocniłam się w wierze. Lepiej zrozumiałam historię Maryi.

 15. Podczas tych rekolekcji nauczyłam się ufać Panu Bogu, a w szczególności zwracać się do Jego Matki, Najświętszej Panienki, która tak jak ja jest kobietą. Postawa Maryi jest dla mnie autorytetem, chcę jak ona – nie zawsze rozumiejąc wolę Boga – ufać w Jego doskonały plan i poddawać się jego świętej woli. Piękne w tych rekolekcjach było również to, że zrozumiałam, że modlitwa uwielbienia zależy ode mnie i ja nią kieruję, a Jezusowi się ona należy, nawet wtedy, gdy nie ma na nią ochoty lub jest w formie różańcowej. Dziękuję za to, że mogłam uwielbiać Boga we wspólnocie rekolekcjonistek i Sióstr Służek z domu w Kobyłce.

 16. Rekolekcje to: mile spędzony czas, wspólne modlitwy, nowe znajomości, oderwanie się od codziennego życia, przybliżenie się do Boga, słowa, które dają dużo do myślenia, pamiątka, wspomnienie, spowiedź, bardzo miłe siostry J, świetna „niespodzianka”.

 17. Podczas rekolekcji poznałam wiele osób, które tak samo jak ja pogłębiają swoją wiarę.

 18. Rekolekcje to: dogłębne poznanie Boga, wzywanie do powiększenia swojej wiary, wprowadzenie do swojego duchowego życia Maryi, Boga i Jezusa, więcej znajomości, w których rozkwita przyjaźń, nauka braterstwa, piękne filmy, na których się wzruszyłam, piękne pieśni, które śpiewałam (Totus Tuus), bardzo fajna „niespodzianka”.

 19. W tegorocznych rekolekcjach najważniejsze było dla mnie uświadomienie sobie tego jak ważne jest życie. Przeżycie tych rekolekcji w tym miejscu dużo mi dało. Dziękuję za to, że mogłam tu być. Mam nadzieję, że za rok także tu przyjadę.

 20. Te rekolekcje dały mi większą wiarę w Maryję i bliżej Ją poznać.

 21. W tych rekolekcjach szczególnie podobała mi się spowiedź. Wiele sobie uświadomiłam i uważam, że było to wyjątkowe dla mnie przeżycie. Filmy, spotkania, rozmowy, modlitwy pokazują jak ważne jest życie, którego nie możemy zmarnować. Bardzo dziękuję za to. Wiem, że będę tu na pewno wracać.

 22. Te rekolekcje to: radość, lepsze poznanie Boga, rozmowa z Bogiem, poznanie innych ludzi, poznanie super sióstr i Ojca J

 23. Dzięki tym rekolekcjom zbliżyłam się do Boga. Wiem, że bez Niego życie nie miało by sensu. Moje życie nabrało nowego życia. Moja wiara się umocniła. Pomogło mi w tym: spowiedź, świadectwa „RYMcerzy”, spotkania, film. Również przekonałam się, że jeszcze na świecie są wspaniali i dobrzy ludzie.

 24. Najważniejsze na tych rekolekcjach było to, że uświadomiłam sobie jak wielką rolę w moim życiu odgrywa Jezus i Matka Boska oraz to, że jesteśmy wielką rodziną. Sądzę, że to doświadczenie pomogło mi i zapamiętam je na zawsze. Mam nadzieję, że powtórzy się jeszcze wiele razy.

 25. Zdałam sobie sprawę, że Maryja była taką zwykłą osobą, i że jest dla mnie idealnym wzorem do naśladowania.

 26. Podczas tych rekolekcji zbliżyłam się do Boga. Polepszyła się moja wiara. Pomogło mi to, gdy mieliśmy spotkanie z raperami i opowiadali o tym jak się nawrócili do wiary, wszystkie rozmowy z siostrą i księdzem.

 27. Zmieniło się moje patrzenie na wiarę. Umocniłam się w wierze oraz w miłości do Matki Bożej. Wyciszyłam się.

 28. Dzięki tym rekolekcjom poznałam lepiej Matkę Bożą. Zrozumiałam jak ogromna jest Jej matczyna opieka i troska o mnie. Strasznie dużo radości sprawiło mi śpiewanie, przebywanie we wspólnocie. A także kolejny raz doświadczyłam, że u Boga nie ma przypadków ! J

 29. Rekolekcje były dla mnie wyjątkowe, ponieważ zwróciły uwagę na Maryję. Zawsze jakoś Ją omijałam, a Ona jest wspaniała. Chcę z Nią teraz rozmawiać. Ten temat naprawdę był mi potrzebny. Cieszę się, że tu byłam. Mam nadzieję, że za rok znów się tu spotkamy!

 30. Dla mnie rekolekcje były wyjątkowe, ponieważ podczas spowiedzi poczułam takie całkiem inne uczucie. W ogóle „niespodzianka” była BOMBA! Siostra Agnieszka (mała) zwariowana, miła babka i w ogóle fajna atmosfera. Wszystkie siostry są fajne J Super! Jeżeli rodzice pozwolą to chętnie na drugi rok przyjadę J

 31. W te rekolekcje dowiedziałam się, że gdy przychodzą złe chwile, gdy trzeba podjąć trudną decyzję wystarczy oddać się w opiekę Maryi. Ona zawsze poprowadzi was na właściwą drogę.

 32. Te rekolekcje dały mi większą wiarę w Maryję i bliżej poznać Maryję.

 33. Najbardziej zmieniła mnie spowiedź, ale także spotkanie z RYMcerzami i wszystkie świadectwa, filmy i wszystkie spotkania. Naprawdę dzięki tym rekolekcjom zbliżyłam się do Boga.

 34. Jestem tu po raz trzeci i dopiero podczas tych rekolekcji odważyłam się skorzystać ze spowiedzi. Było to nieprawdopodobne przeżycie. Poczułam się taka lekka i szczęśliwa. Atmosfera jaka tu panuje jest najlepsza. Uwielbiam tu przyjeżdżać i mam nadzieję, że jeszcze tu przyjadę. Tu można się naprawdę zmienić. Dziękuję.

 35. Rekolekcje dla mnie to: szczera spowiedź. Odzyskałam poczucie, że Bóg jest przy mnie, zbliżyłam się do Boga. Zrozumiałam, że Bóg kocha mnie taką jaką jestem. Szczerze się modliłam. Otworzyłam swoje serce na wiarę. Zrozumiałam, co robiłam źle i na pewno będę starała się naprawić błędy, które popełniłam.

 36. Panie Jezu, Święta Mateńko Maryjo dziękuję za te rekolekcje. Dziękuję za spowiedź, która była potwierdzeniem tego wszystkiego co przeżywam i doświadczam w moim życiu. Wiem, że te rekolekcje tu nie były one przypadkiem lecz prawdziwym zaproszeniem od Ciebie Matko. Film Mary’s Land jest prawdą, a Medjugorje to niezwykłe miejsce, gdzie niebo łączy się z ziemią – moim zdaniem to przedłużenie Fatimy, choć jeszcze nie potwierdzone przez Kościół. Byłam. Widziałam nawrócenia i modlitwy.* Dziękuję Jezu, że na tych rekolekcjach przestałam palić. Jak długo nie wiem – wszystko w Twoich rękach.

rekol2

Jezus przygotował Ci miejsce i czas na spotkanie i czeka na Ciebie!

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl