1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

banerdarowizna

Spotkanie z Matką

DOYLESTOWN - USA - W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2017 r. Siostry Służki Prowincji Amerykańskiej Naszego Zgromadzenia, na czele z Siostrą Przełożoną Danutą Zielińską wzięły udział w czuwaniu nocnym w amerykańskiej Częstochowie w Doylestown.

Siostry przybyły na zaproszenie ojca paulina Bartłomieja Marciniaka, który od wielu już lat organizuje comiesięczne nocne czuwania w tym ważnym dla amerykańskiej Polonii miejscu. Tegoroczne czuwanie zbiegło się z uroczystościami 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej. Zawsze w radością powracamy do domu naszej Matki i Królowej. Na jakimkolwiek etapie życia i okoliczności jesteśmy zawsze znajdziemy Maryję czekającą i pełną łaskawości. Ona jest z nami, przygląda się nam, zauważa nasze braki i pierwsza staje w naszych sprawach przed swoim Synem.

Spotkanie rozpoczęło się apelem jasnogórskim. Następnie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której s. Dorota Lelek wygłosiła konferencję zatytułowaną „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” w życiu dwóch wielkich postaci: św. Ojca Pio i bł. Ojca Honorata. Kolejną częścią modlitewnego czuwania był różaniec poprowadzony przez nasze siostry a na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wszystkich zebranych. O północy rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Ks. Biskup Wiesław Lechowicz – duszpasterz Emigracji Polskiej i Przewodniczący Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą.

Pełne radości ze spotkania z Maryją, ubogacone i pokrzepione na duchu wracamy do naszych wspólnot by realizować w naszym życiu Jej matczyną radę „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie.”

HONORATIANUM zaprasza…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl