1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

banerdarowizna

W sidłach sekt

NAŁĘCZÓW  - W sobotę 23 września b.r., w domu Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Nałęczowie, odbyło się kolejne spotkanie poświęcone tematyce zagrożeń duchowych współczesnego człowieka. Tym razem spotkanie dotyczyło SEKT.

 

Zagadnienie to w sposób bardzo obszerny i przystępny przybliżył zebranym p. Andrzej Wronka - absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego w Siedlcach, wieloletni działacz na rzecz obrony wiary katolickiej przed działalnością sekt, różnych ruchów religijnych i błędnych duchowości.

W swoim wystąpieniu p. Andrzej dotykał wątków dotyczących nie tylko sekt, ale również: psychomanipulacji, świadków Jehowy, New Age, wojny informacyjnej, które stanowią bardzo poważne wyzwanie i zagrożenie dla wiary katolickiej.  Apelował, by w zetknięciu się z powyższymi problemami nie pozbawiać się logicznego myślenia i zawsze odwoływać do wiary katolickiej, która ma solidne rozumowe podstawy. Zachęcał, by zawsze próbować docierać do prawdy, a nie myśleć stereotypami. „ Prawdziwa wiara zawsze zasadza się na fundamencie rozumu. Nie wolno jej budować tylko na uczuciach, zachwycać się tym, że jakiś kapłan czy charyzmatyk tak pięknie mówi, tak niewiarygodnie, z takim zapałem… Musimy się uczyć krytycznego, ale nie krytykanckiego myślenia, żeby człowiek nie był ślepo wpatrzony w pewne osoby czy w pewne zjawiska, bo wtedy staje się łatwym łupem dla tych, którzy chcą wykoślawić jego wiarę i wyciągnąć go z Kościoła katolickiego” – przestrzegał p. Andrzej.

s. JM

 

HONORATIANUM zaprasza…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl