1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

banerdarowizna

Wielki człowiek z małej szkoły1

Wielki człowiek-mini

 

 

 

 

 

Celem przewodnim naszej akcji jest umożliwienie uczniom naszych szkół dostępu do pomocy naukowych, które pomogą im zgłębiać wiedzę w sposób bardziej przystępny dla pokolenia cyfrowego. W ten sposób chcemy wyrównać szanse dzieci i młodzieży pochodzących z wiosek i małych miasteczek na dobry start w świat nauki i dorosłe życie.

Mariówka jest małą miejscowością w województwie mazowieckim, w której znajdują się trzy szkoły katolickie, prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Są to: Katolicka Szkoła Podstawowa, Prywatne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi.

Liceum rozpoczęło swoją działalność w 1992r., od 1999r. funkcjonuje w Mariówce również gimnazjum, a od 2003r. szkoła podstawowa, która jest odpowiedzią na potrzeby zarówno środowiska lokalnego, jak również rodziców poszukujących szkoły katolickiej.

Nasze szkoły zwracają uwagę na rzetelne przekazywanie wiedzy i wychowanie dzieci i młodzieży. Dzięki położeniu w niewielkiej wsi, nasze szkoły cechuje bezpieczne miejsce zamieszkania w internacie przyszkolnym. Możliwość nauki w małych grupach klasowych sprzyja rozwojowi rodzinnej atmosfery. Dbamy o dobre przygotowanie do matury i innych egzaminów. Jednakże oddalenie od dużych aglomeracji utrudnia nam dostęp do wielu aktywności, którymi interesują się młodzież i dzieci. Rozwój technologii postępuje obecnie bardzo szybko. Jako mała, wiejska szkoła często nie jesteśmy w stanie sfinansować zakupu coraz bardziej nowoczesnych sprzętów. Jesteśmy świadomi, że profesjonalne wyposażenie sal lekcyjnych wpływa na wyniki i rozwój wiedzy naszych uczniów. Zależy nam, aby nasi wychowankowie mieli takie same szanse rozwoju jak uczniowie dużych szkół w miastach. Zapewniając harmonijny rozwój młodych ludzi oraz solidne podstawy wiedzy, chcemy ułatwić im start w dorosłe życie. Do wykonania tego zadania potrzebne nam są profesjonalnie wyposażone sale lekcyjne. Dlatego staramy się o doposażenie pracowni chemicznej.

Prosimy o pomoc finansową, abyśmy mogli sprostać wymaganiom naszej młodzieży i dzieci. 

Przekaz jest bezpieczny i obsługiwany przez TPAY. Po zatwierdzeniu, na następnej stronie w opisie proszę wpisać:

 darowizna na działalność oświatową - szkoły w Mariówce.

Więcej informacji dotyczących naszych szkół mozna znaleźć na stronie: www.mariowka.pl                                                                                                                       

 

 

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl