1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

banerdarowizna

Z życia przedszkola w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA - Dnia 30 października nasze przedszkole im bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej odwiedził orszak świetych. Spotykaliśmy św. Hiacynte i Matkę Teresę, Królową Jadwigę, Jana Pawła II i oczywiście nie zabrakło patrona naszego przedszkola o. Honorata.

 

W każdej grupie na dzieci czekało wiele atrakcji: można było min pokolorować rysunek swojego Patrona i umieścić go w niebie, wykonać świąteczny tort, udekorować salę przedszkolną, wziąć udział w tańcach i zabawach ruchowych. Bal Wszystkich Świętych odbył się w naszym przedszkolu po raz pierwszy, mamy jednak nadzieję, że na stałe zagości w programie przedszkolnych uroczystości.

10. listopada natomiast odbyła się w naszym przedszkolu W Białej Podlaskiej akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O swojej miłości do Ojczyzny opowiedziały dzieci z grupy czterolatków (Motylki). z pomocą sześciolatków (Kwiatki) Najstarsze przedszkolaki zaprezentowały ciekawą inscenizację do piosenki pt. „Jesienny deszcz”. Czterolatki rozpoczęły swój występ pięknie tańcząc poloneza do utworu M. Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Następnie były wiersze dotyczące naszych symboli narodowych. Z dużym uznaniem ze strony widzów spotkał się taniec z białymi i czerwonymi szarfami wykonany przez dziewczynki do piosenki pt. .”Niepodległa, niepokorna” W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki, dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele rodziców.

Zapraszamy do galerii....

PRZEDSZKOLE im. BŁ. HONORATA W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Jednym z owoców Jubileuszu 100 lecia śmierci bł Honorata jest powstanie w jego rodzinnej miejscowości- Białej Podlaskiej nowej wspólnoty naszego Zgromadzenie. Obecnie wspólnota liczy trzy siostry z których dwie pracują od 01 września 2016 roku w przedszkolu noszącym imę. Bł Honorata. Organem prowadzącym przedszkole jest Diecezja Siedlecka. Przedszkole należy do zespołu szkół katolickich obejmującego :Liceum im. C.K. Norwida, gimnazjum, szkołę podstawową oraz „nasze” przedszkole. Dyrektorem wszystkich placówek jest ks. Wiesław Mućka, zaś wicedyrektorem przedszkola s. Elżbieta Młynarczyk.

W tym roku już po raz drugi obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Patrona. Podobnie jak rok temu osobę bł Honorata przybliżyła przedszkolakom pani Izabela Włodarska podczas bardzo ciekawych zajęć. Przedszkolaki z grupy 5- latków(słoneczka) przygotowały inscenizację w której pokazały najważniejsze wydarzenia z życia naszego Patrona. Zwieńczeniem uroczystości była Msza św. odprawiona przez ks. Dyrektora z udziałem przedszkolaków, rodziców oraz personelu przedszkola. Mamy nadzieję, ze nasza obecność i praca w przedszkolu przyczyni się do lepszego poznania osoby i misji O. Honorata nie tylko wśród najmłodszych.

 

Doroczne spotkanie formacyjne Wspólnoty SOS-Odmawiajcie Różaniec…

Rekolekcje Wspólnoty SOS-Odmawiajcie Różaniec…

HONORATIANUM zaprasza…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl