1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Uroczysta Gala Konkursu „Mój szkolny kolega z misji” w Niepokalanowie

ŁOMŻA - Trzynasty już raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży, pod skrzydłami siostry M. Szyszki, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z misji”.

 

Tegoroczny konkurs swym patronatem honorowym objęli: abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Obecna, XVII edycja zmagań konkursowych, pod hasłem „Z Maryją na misje” zgromadziła 273 szkoły podstawowe oraz gimnazja. W przeprowadzenie konkursu zaangażowało się 1400 nauczycieli, katechetów i wychowawców, aktywizując 4500 uczniów z całej Polski. Rywalizowali oni w kategorii literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej oraz nauczyciele i katecheci, w kategorii scenariusz zajęć. Celem konkursu było poznanie misjonarskiej działalności Matki Bożej poprzez jej sanktuaria. Pomimo ogromnej konkurencji, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży, Magdalenie Gagovej z klasy IV a, udało się zdobyć I miejsce w kategorii literackiej.

W Niepokalanowie, 29 maja 2018 r. odbyła się uroczysta gala konkursowa. Spotkanie rozpoczęło się w same południe Mszą Świętą. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Jerzy Mazur. Po niej, w czasie rozdania nagród oklaskom i radości nie było końca. SP2 w Łomży okazała się być podwójnym laureatem, gdyż otrzymała nagrodę specjalną za wieloletni udział w konkursie. Pięciokilogramowa „Encyklopedia chrześcijaństwa” czeka już na młodych czytelników w szkolnej bibliotece.

Gratulujemy siostrze Małgorzacie i Magdalenie cennych i pięknych nagród, zaś wszystkich uczniów, już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Magdalena potwierdza, że warto :)

GRATULACJE!!!

 M.Pietrzak-Gagov

Zapowiedzi wydarzeń

STAŃ SIĘ TWÓRCĄ SWOJEJ ODZIEŻY! Kurs Kroju i Szycia w Mariówce…

Wieczory sztuki filmowej w Mariówce…

HONORATIANUM zaprasza…

7-10 II - Niepokalana ogarnia - rekolekcje dla kobiet w wieku 17-30 lat…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl