1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Wolni w Duchu Świętym! Młodzi konsekrowani!

KRAKÓW  - W dniach 13 - 16. 09. 2018 r. w Krakowie - Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II, odbył się kongres pod hasłem "Wolni w Duchu Świętym". Wśród prawie tysiąca osób z ponad 100 zgromadzeń uczestniczyły w nim także siostry z naszego zgromadzenia.

 

Oto one: Nadzieja A., Elżbieta D., Anna J., Iwona K., Małgorzata K., Marlena M., Iwona O., Agata P., Jolanta S. i Katarzyna S.

W programie była codzienna Eucharystia, wspólne modlitwy brewiarzowe, konferencje, spotkania w grupach oraz wspólne posiłki. Mszy św. w tych dniach przewodniczyli i głosili homilie kolejno zaproszeni księża: bp Jacek Kiciński, bp Damian Muskus, o. Janusz Sok (CSsR), bp Marek Jędraszewski.

Na konferencję oraz panel pt.: "Konsekracja wolność czy kajdany?" - podsumowujący kongres zostali zaproszeni: ks. Krzysztof Wons (SDS) prowadzący katechezę biblijną "Duch Święty zapewnia Pismom wieczną młodość", o. Stanisław Jarosz (OSPPE) głoszący na temat "Konsekrowani ciałem Jezusa z Maryi przez Ducha Świętego.", s. Anna Bałchan (SMI) opowiadająca o swoim doświadczaniu Boga w codzienności w pracy z ludźmi, o. Tomasz Franc (OP), p. Malwina Kocot, p. Elwira Fertacz. Goście podzielili się refleksjami dotyczącymi Słowa Bożego, przeżywania powołania, oraz doświadczeniami z pracy apostolskiej. Ubogacające również były spotkania w ok. 20 - osobowych grupach, w których wymienialiśmy się naszymi spostrzeżeniami, refleksjami i doświadczeniami z życia w różnorodnych wspólnotach i podejmując różne posługi w Polsce, na misjach, wśród różnych ludzi.

W piątkowy wieczór zgromadziliśmy się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którego rozważania pomogły nam zastanowić się głębiej nad naszym przeżywaniem trudności w duchu wiary i w jedności z Jezusem. Sobotnia Eucharystia odbyła się w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa i z tego miejsca przeszliśmy przez Rynek na plac przy ul. Franciszkańskiej dając świadectwo jedności Kościoła a zarazem Jego różnorodności, radości konsekracji i obecności wśród i dla ludzi. Wieczorem mogliśmy wyrazić naszą młodość i radość tańcem i śpiewem podczas koncertu zespołu "niemaGOtu". We wszystkich spotkaniach towarzyszyły nam relikwie wielu założycieli wspólnot, wstawiających się u Boga za ich członków. Ten piękny czas umacniający nas w powołaniu, a wszystkim uświadamiający, że życie konsekrowane jest wciąż młode, pełne radości i gorliwych powołań, pozostanie na długo w pamięci i wierzymy, że wyda obfite owoce w naszych wspólnotach.

s. KS

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl