1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

STAŃ SIĘ TWÓRCĄ SWOJEJ ODZIEŻY! Kurs Kroju i Szycia w Mariówce

Zaproszenie do wzięcia udziału

w Praktycznym Kursie Kroju Szycia w Mariówce.

 

 

 

Wszyscy, którzy chcą nabyć umiejętności kroju i szycia, jako sposobu na wyrażenie swej niepowtarzalnej osobowości i poczucia estetyki, są zaproszeni do wpisania się na listę uczestników Praktycznego Kursu Kroju Szycia
w Mariówce.

Organizatorem kursu jest Ośrodek Edukacyjno-Profilaktyczny działający
od września 2009 r. Organem prowadzącym Ośrodek jest Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej.

Siedziba Ośrodka: Mariówka 1, 26-400 Przysucha.

Rozpoczęcie pierwszej edycji kursu jest planowane na 18 stycznia 2019 r. Uczestnikom kursu zapewnia się samodzielne stanowiska pracy w pracowni wyposażonej w nowoczesne maszyny japońskiej firmy JANOME. Program szkolenia przewiduje naukę szycia na poziomie podstawowym: zdejmowanie miary obsługę komputerowych maszyn do szycia, pracę z owerlokiem oraz praktyczne zastosowanie różnych akcesoriów krawieckich. Każdy, kto zdecyduje się na wzięcie w nim udziału w krótkim czasie uzyska umiejętność zastosowania podstawowych technik szycia różnego rodzaju elementów garderoby takich jak: spódnice, spodnie, bluzki.

Sesje warsztatowe są zaplanowane w piątki po południu i w soboty. Nie będzie, więc przeszkód, by brały w nich udział także osoby uczące się
i pracujące w ciągu tygodnia. Istnieje także możliwość zakwaterowania uczestników.

Kurs obejmuje 96 godzin zajęć praktycznych pod kierunkiem instruktorów
o wysokich kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu zawodowym. Jedną z osób szkolących jest absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydziału Projektowania Odzieży z długoletnim doświadczeniem nauczania przedmiotu: rysunek zawodowy i projektowanie odzieży. Większość zajęć praktycznych będzie prowadzić technik technologii odzieży, mistrz krawiectwa lekkiego z przygotowaniem pedagogicznym posiadający długoletnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu własnej pracowni krawieckiej.  

Osoby bezrobotne mogą uzyskać dofinasowanie z Powiatowego Urzędu Pracy. Szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie internetowej NZOZ Promień www.promien.mariowka.net w zakładce „Kurs Kroju i Szycia”.

 Uruchomienie Praktycznego Kursu Kroju Szycia jest formą nawiązującą do pięknych tradycji edukacyjnych Mariówki. Przypominamy działalność Zgromadzenie w zakresie nauki szycia.

1 września 1943 roku w Mariówce rozpoczęła działalność Roczna Szkoła Przysposobienia Krawiecko-Bieliźniarskiego przekształcona w roku szkolonym 1944/45 na 3-letnią Szkołę Krawiecko-Bieliźniarską, w roku 1946/47 na 3-letnie Gimnazjum Krawiecko-Bieliźniarskie, w roku 1948/49 na 3-letnie Liceum Przemysłu Odzieżowego I stopnia.

1 września 1948 r. – otwarcie Kursu Krawieckiego dla dziewcząt w Mariówce

Wrzesień 1952 r. – Zamknięcie przez władze komunistyczne 3-letniego Liceum Przemysłu Odzieżowego I stopnia.

1972 r. –zamknięcie Kursu Krawieckiego dla dziewcząt.

1981-1994 – lata funkcjonowania wznowionego Kursu Krawieckiego
w Mariówce.

 

 

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl