1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem

Niedziela Chrztu Pańskiego otwiera w liturgii Kościoła „czas zwykły w ciągu roku”. Przed naszym wyruszeniem w codzienność życia z wiary, Kościół stawia nam przed oczy ewangeliczny obraz Chrystusa, który staje pomiędzy grzesznikami, zanurzając w Jordanie wszystko zło, które dotyka człowieka, po to aby przywrócić mu godność Bożego Dziecka.

 

A potem Jego modlitwa, „ z głębokości” fal Jordanu otwiera niebo, czyniąc słyszalnym głos Ojca i widzialną Jego Miłość. Chrzest Jezusa znajdzie swoje wypełnienie w wydarzeniu Golgoty. Tam ostatecznie zostanie pokonane zło i tam zrodzi nas On Ojcu jako Jego Umiłowane dzieci.

Każdy chrzest, Twój i mój, też jest zanurzeniem, zanurzeniem w Chrystusie, w Jego śmierci i zmartwychwstaniu. I nad nami otwarło się wtedy niebo, i nas – w Chrystusie - Ojciec uznał za umiłowane dzieci, i w nas zapłonął ogień Bożego Ducha.

„Wody Jordanu” naszej codzienności płyną nieustannie. Pragnieniem Jezusa jest wstępować w ich fale, zanurzać się w nich i wciąż od nowa kierować nasz wzrok ku niebu, skąd dobiega głos Ojca o Jego upodobaniu w Synu, skąd ogarnia nas codziennie na nowo płomieniem Jego Miłości. Tak dzieje się zwłaszcza podczas każdego Sakramentu Pokuty i podczas każdej Eucharystii.

Zaprośmy Jezusa w naszą codzienność, niech nas podnosi, odnawia i umacnia „Duchem Świętym i ogniem”.

Zapowiedzi wydarzeń

Uroczystości na Św. Krzyżu. Ważna informacja…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl