1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Płock PanaMa

PŁOCK - „My jako pielgrzymi przybywamy dzisiaj tu z różnych kontynentów, miast i wsi. Dobrą Nowinę chcemy z mocą głosić światu. Każdy z nas jest Twoim misjonarzem”. Te słowa hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie zainspirowały wielu do nowego i dynamicznego spotkania z Bogiem.

Były one inspiracją i dla nas, Sióstr Służek prowincji płockiej, aby włączyć się w przeżywanie tego czasu wraz z młodzieżą diecezji płockiej. W dniach 25-27 stycznia Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia zgromadziło kilkaset młodych osób, by w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem przeżyć swoje spotkanie z Bogiem żywym.

„Tak jak Maryja chcemy odpowiedzieć "tak"

na Twe wezwanie i Twój plan.

Niebo się raduje i rozbrzmiewa śpiewem.

Cała Ziemia chwali Twoje dzieła”.

Zapatrzeni w Maryję i scenę Zwiastowania, poszukiwaliśmy dróg odpowiedzi Panu na Jego wezwanie i plan wobec nas. W świetny sposób rozjaśniali nam to zaproszeni goście, którzy głosili nam konferencje, zwłaszcza o. Tomasz Zamorski OP, w konferencji „Od stękania do działania, czyli o świadczeniu z mocą”. Zwrócił nam uwagę na nudę i bylejakość, które często zabijają jakąkolwiek próbę działania Boga w życiu człowieka i podkreślił, że KAŻDY z nas jest posłany, najpierw do tych, których Pan postawił wokół nas, a potem do innych.

Nasze serca rozgrzewał też zespół Mocni w Duchu, który prowadził w tym czasie śpiew, modlitwy a także medytację Słowa Bożego.

„Tak jak Maryja chcemy teraz razem

pójść jako Kościół niosąc Twoją Miłość

Młodzi świadkowie i uczniowie

pełni wiary, radości, powołania!”

Zapatrzeni w Eucharystycznego Pana, odpowiedzieliśmy „TAK” na Jego wolę, prosząc, by wlewał w nasze serca wiarę i ufność, że Jego miłość jest silniejsza od naszej słabości. Polecaliśmy Mu nasze życie, dziękując za to, że - jak powiedział Papież Franciszek - czyni nas „dziś” Kościoła, że liczy na nas „dziś” a nie „jutro” czy „w międzyczasie”.

Ufamy, że to spotkanie przyniesie błogosławione owoce w życiu tych młodych świadków. Niech Maryja, Służebnica Pańska, prowadzi ich ścieżkami z Nazaretu do Nieba.

s. Agnieszka  i s. Urszula

Zapowiedzi wydarzeń

Uroczystości na Św. Krzyżu. Ważna informacja…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl