1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

O, gdybyś znała dar Boży - sesja Wspólnoty FIAT

MARIÓWKA – W domu zgromadzenia przy szkołach w Mariówce, w dniach 15 – 17 lutego br., miała miejsce weekendowa sesja Wspólnoty Apostolskiej FIAT, dla kobiet stanu wolnego w wieku powyżej 30 lat. Biblijna scena potkania Jezusa z Samarytanką , przekazana przez św. Jana Ewangelistę, stanowiła motyw przewodni refleksji i modlitwy.

 

W piątkowe popołudnie, po spotkaniu integracyjnym, Uczestniczki wysłuchały wykładu siostry psycholog Lidii Kudela na temat: Owocna przestrzeń serca. Sobota była dniem modlitwy spędzonym w ciszy, w rytmie lectio divina, z tekstem biblijnym o Samarytance. Sobotni wieczór przeżyłyśmy na wzajemnym dzieleniu się doświadczonym darem spotkania ze Słowem. Niedzielne przedpołudnie poświęcone było refleksji nad własnym miejscem we wspólnocie Kościoła oraz informacją o istniejących przy naszym zgromadzeniu wspólnotach - Wspólnocie Apostolskiej FIAT i Wspólnocie Modlitwy SOS Odmawiajcie różaniec - przekazaną przez s. Danutę Wróbel. Całość spotkania zakończyło ubogacające dzielenie się sposobem apostołowania w środowiskach, w których żyją i pracują Uczestniczki spotkania.

A oto refleksje niektórych uczestniczek spotkania:

Bardzo dziękuję za możliwość spotkania,  wspólną modlitwę,  serdeczność i gościnność sióstr. Dla mnie osobiście był to szczególny czas. Warto dać się zaskoczyć propozycji Pana.  Otworzyć się na spotkanie i czerpać szczególnie z Obecności i otwartości innych osób,  które niezwykle ubogacają nas samych. (Katarzyna)

Ten czas skupienia dla mnie był czasem wyjątkowym, właśnie teraz, w tym momencie życia, w tym czasie. I te owoce są cenne. Bardzo dziękuję, że mogłam w nich wziąć udział. Cały mój pobyt w Mariówce jest DAREM, jakiego nie spodziewałam się, jadąc na "leczenie". Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę. (Agnieszka)

Były to dla mnie dni wyjścia na pustynię, pozostawienie trosk i spraw dnia codziennego a oddanie tego czasu wyłącznie do dyspozycji Bogu, by ten czas On sam mógł go zagospodrować. I tak było. 
Pan Jezus był we wspólnych spotkaniach, w indywidualnej modlitwie, a w szczególny sposób na Adoracji.
Można tam było doświadczyć prawdziwej ciszy pustyni.
Dziękuję za te dni które mogłam spędzić w Mariowce. (Maria)

 

Zapowiedzi wydarzeń

TOŻSAMOŚĆ KOBIETY KONSEKROWANEJ - sesja w Mariówce…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl