1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Światowy Dzień Chorego w Łomży

ŁOMŻA - W tygodniu poprzedzającym Światowy Dzień Chorego - członkowie ogniska misyjnego - zaangażowali się w przygotowanie laurek. Mając świadomość ludzkiego charakteru cierpienia chętni uczniowie zgłosili swą gotowość odwiedzin chorych.

 

MIŁOŚĆ DZIECKA W SERCU SWYM DZISIAJ MAM – TĄ MIŁOŚCIĄ CORAZ BARDZIEJ KOCHAM CIĘ…

Drodzy chorzy, powołani w tej chwili do dźwigania najcięższego krzyża, niech Chrystus będzie dla was Bramą. Niech Chrystus będzie Bramą także dla was, drodzy opiekunowie, którzy troszczycie się o chorych.     (św. Jan Paweł II).

Obchodząc Światowy Dzień Chorego, łączyliśmy się myślami z wszystkimi chorymi poprzez modlitwę. Szczególnie pamiętaliśmy o pacjentach „Hospicjum” p.w. Świętego Ducha w Łomży, udając się do nich z życzeniami.

Z radością na twarzach i sercami przepełnionymi miłością, grupa misyjna - reprezentująca całą społeczność szkolną - udała się na spotkanie z mieszkańcami „Hospicjum”.

Mieliśmy w pamięci słowa św. Jana Pawła II, że „Cierpienie jest po to, ażeby wyzwalać miłość”. Cierpienie chorego człowieka jest dla nas inspiracją, aby się przy Nim zatrzymać, wzruszyć i uruchomić działanie.

Podczas odwiedzin skierowaliśmy serdeczne pozdrowienia i słowa wsparcia wszystkim pacjentom i ich najbliższym, którzy w tym czasie byli w odwiedzinach. Życzyliśmy chorym powrotu do zdrowia, wiary, ufności i cierpliwości potrzebnej w pokonywaniu swojej choroby oraz zapewniliśmy o naszej pamięci modlitewnej.

Pamiętaliśmy także o personelu medycznym, dziękując za ich miłość i posługę, zapewniając o naszej pamięci, nie tylko w tym dniu, ale także kiedy wrócimy do naszych środowisk.

W drodze powrotnej nie ukrywaliśmy naszego wzruszenia i wdzięczności Bogu za dar spotkania. Wyszliśmy ubogaceni. Podarowaliśmy tak niewiele, otrzymując coś więcej – uśmiech i łzy radości, w których odbijało się spojrzenie Jezusa.

s. Małgorzata Sz.

Zapowiedzi wydarzeń

TOŻSAMOŚĆ KOBIETY KONSEKROWANEJ - sesja w Mariówce…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl