1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

REKOLEKCJE BIBLIJNE W NAŁĘCZOWIE, maj 2019

Rekolekcje MIŁOŚĆ MATKI W PRZYTULENIU KRZYŻA

będzie prowadził ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel

dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL.

Rekolekcje te będą okazją do doświadczenia mocy Słowa Bożego, które pozwala przyjąć cierpienie, jako dar uczestniczenia w miłości Boga do człowieka. W atmosferze modlitwy i wyciszenia będzie można kontemplować wiarę Maryi, która z myślą o nas - swoich duchowych dzieciach - współuczestniczyła w męce swojego Syna, Jezusa Chrystusa, abyśmy wszyscy mogli doświadczyć nowości życia w Duchu Świętym.

 

Atrakcyjnie usytuowany Dom Rekolekcyjny PROMIEŃ, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Nałęczowie, stwarza możliwość odpoczynku i nabrania nowych sił do podejmowania codziennych trudów. Zaproszenie na rekolekcje jest skierowane do wszystkich tych, którzy pragną doświadczyć PRZYTULENIA DO SERCA MATKI BOGA.

Ksiądz profesor M. Wróbel jest znanym biblistą, jako pierwszy z Polaków w historii École Biblique w Jerozolimie uzyskał tytuł doktora nauk biblijnych na tej uczelni; doktor habilitowany teologii biblijnej KUL, profesor zwyczajny, aktywny członek biblijnych organizacji w kraju i za granicą. Zaangażowany w popularyzację wiedzy biblijnej jako Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w Archidiecezji Lubelskiej i kierownik 3-letniego Kursu Formacji Biblijnej KUL. Znany, jako autor wielu cennych pozycji z zakresu nauk biblijnych.W kwietniu 2015 r. jego dzieło „Biblia Aramejska. Targum Neofiti 1 do Księgi Rodzaju” uzyskało prestiżową nagrodę Feniksa w kategorii literackiej. Jest dyrektorem i redaktorem naukowym projektu „Biblia Aramejska”.

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl