1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Oto Ja, Służebnica Pańska

ŁOMŻA - W dniach od 8 do 10 marca 2019 r. w domu zakonnym przy ul. Wojska Polskiego w Łomży odbyły się rekolekcje dla dziewcząt. Trzydniowe spotkanie zorganizowane przez siostrę Lusinę Petrosan i wsparciu współsióstr, dziewczęta mogły bliżej poznać osobę Niepokalanej i zapytać jak najpiękniej i najpełniej być kobietą .

 

W rekolekcjach uczestniczyło 15 dziewcząt.

A co na temat rekolekcji sądzą same rekolektantki?

„To był cudowny czas. Miałam ostatnio różne problemy, trudności. Konferencja pomogła mi zrozumieć, że to co myślą o mnie inni nie umniejsza mojej godności, że Bóg mnie kocha, nawet gdy upadam jest gotowy mi przebaczać” – dzieliła się jedna z uczestniczek rekolekcji. Innym szczególnie utkwił w pamięci czas nocnej adoracji: „Wybrałyśmy sobie półgodziny czy godzinę. Wszyscy inni spali, a ja byłam na randce z Panem Jezusem, tylko On i ja, sam na sam. Jak bumerang wracają też do mnie słowa z konferencji, że ludzie oceniają się przez pryzmat własnych serc, a Jezus widzi i zna całą prawdę o mnie. Mogę z nim stawać twarzą w twarz, taka jaka jestem, bez lęku” – mówiła Magda.

Uczestniczki miały również możliwość wykazania swojej kreatywności artystycznej. Siostra Urszula Stępkowska rozdała przygotowane wcześniej gliniane wstęgi i uczyła, jak używać szkliw, by umieszczony na wstędze napis był czytelny. Nie będzie zaskoczeniem, że każda z rekolektantek prócz dowolnych ozdób umieściła słowa: „Oto ja służebnica Pańska”, przecież po to zdecydowały się na udział w rekolekcjach, by uczyć się od Maryi oddawania swojej woli Bogu.

Szczegóły załączamy na zdjęciach.

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl