1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

W szkole Maryi z Nazaretu - rekolekcje

MARIÓWKA - „W szkole Maryi z Nazaretu” – czyli w rekolekcjach dla Wspólnoty Modlitwy Sercem Ogarnąć Serce (SOS) „Odmawiajcie różaniec” uczestniczyło 35 osób. Drogami cnót Maryi prowadził rekolektantów o. Adam Hrabia – karmelita z Piotrkowic. Rekolekcje odbyły się w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Służek w Mariówce w dniach 2-5 maja 2019 r.

 

W programie tych dni była codzienna modlitwa psalmami – Jutrznia, medytacja Słowa Bożego, konferencje, modlitwa różańcowa, Eucharystia, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie, ciekawy film.

W piątek dodatkowo w ogrodzie zakonnym odbyła się Droga Światła, a w sobotę ucałowanie relikwii klonu, na którym objawiała się Maryja w Gietrzwałdzie oraz przyjęcie wody ze źródełka pobłogosławionego przez Maryję podczas tychże objawień. Ważnym punktem tego dnia i całych rekolekcji było zawierzenie się uczestników Niepokalanemu Sercu Maryi.

Rekolektanci mieli też możliwość spowiedzi i rozmów indywidualnych z o. Adamem – rekolekcjonistą, który hojnie dzielił się swoim czasem i świadectwem życia oddanego Maryi.

W założeniu rekolekcje te były też czasem poznawania się i integrowania Członków Wspólnoty, która spotyka się tylko dwa razy w roku; na 3-dniowych rekolekcjach i jednodniowym spotkaniu formacyjnym. Dlatego ważnym elementem tych dni były spotkania przy stole; przy posiłkach i przy kawie. Był to czas dzielenia się swoimi doświadczeniami, przeżyciami, czas wzajemnego wspierania się i ogólnej radości oraz ubogacania się sobą.

Za przeżyte rekolekcje wszyscy wyrażali wielką wdzięczność Bogu, Ojcu rekolekcjoniście, wszystkim siostrom służkom i zapowiadali swoje ponowne przybycie.

A kolejne rekolekcje już za rok. Natomiast za kilka dni, bo 18 maja 2019 r., będzie jednodniowe spotkanie formacyjne. Zapraszamy.

s. Ewa S.

 

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl