1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

W szkole Maryi z Nazaretu - rekolekcje

MARIÓWKA - „W szkole Maryi z Nazaretu” – czyli w rekolekcjach dla Wspólnoty Modlitwy Sercem Ogarnąć Serce (SOS) „Odmawiajcie różaniec” uczestniczyło 35 osób. Drogami cnót Maryi prowadził rekolektantów o. Adam Hrabia – karmelita z Piotrkowic. Rekolekcje odbyły się w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Służek w Mariówce w dniach 2-5 maja 2019 r.

 

W programie tych dni była codzienna modlitwa psalmami – Jutrznia, medytacja Słowa Bożego, konferencje, modlitwa różańcowa, Eucharystia, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie, ciekawy film.

W piątek dodatkowo w ogrodzie zakonnym odbyła się Droga Światła, a w sobotę ucałowanie relikwii klonu, na którym objawiała się Maryja w Gietrzwałdzie oraz przyjęcie wody ze źródełka pobłogosławionego przez Maryję podczas tychże objawień. Ważnym punktem tego dnia i całych rekolekcji było zawierzenie się uczestników Niepokalanemu Sercu Maryi.

Rekolektanci mieli też możliwość spowiedzi i rozmów indywidualnych z o. Adamem – rekolekcjonistą, który hojnie dzielił się swoim czasem i świadectwem życia oddanego Maryi.

W założeniu rekolekcje te były też czasem poznawania się i integrowania Członków Wspólnoty, która spotyka się tylko dwa razy w roku; na 3-dniowych rekolekcjach i jednodniowym spotkaniu formacyjnym. Dlatego ważnym elementem tych dni były spotkania przy stole; przy posiłkach i przy kawie. Był to czas dzielenia się swoimi doświadczeniami, przeżyciami, czas wzajemnego wspierania się i ogólnej radości oraz ubogacania się sobą.

Za przeżyte rekolekcje wszyscy wyrażali wielką wdzięczność Bogu, Ojcu rekolekcjoniście, wszystkim siostrom służkom i zapowiadali swoje ponowne przybycie.

A kolejne rekolekcje już za rok. Natomiast za kilka dni, bo 18 maja 2019 r., będzie jednodniowe spotkanie formacyjne. Zapraszamy.

s. Ewa S.

 

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl