1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Wakacje z Bogiem...

ZŁAKÓW KOŚCIELNY - W dniach 5 – 8 lipca, dziewczyny ze Skępego, Mariówki i Złakowa Kościelnego (9 uczestniczek) przeżyły rekolekcje „Wierność w codzienności”. Dzięki gościnności Sióstr ze Złakowa Kościelnego mogłyśmy spędzić parę dni w tej malowniczej łowickiej krainie, by odpocząć a jednocześnie doświadczyć bliskości Boga.

 

Podczas wspólnych spotkań odkrywałyśmy tajemnicę codziennego wsłuchiwania się w Słowo Boże - codziennej modlitwy Słowem Bożym. Zgłębiałyśmy również tajemnicę Eucharystii- w niedzielę włączyłyśmy się w liturgię w parafii i procesję eucharystyczną. Czas adoracji był momentem naszego osobistego spotkania z Bogiem i odpowiedzi na Jego zaproszenie wiernego pójścia za Nim w codzienności. Wieczorem towarzyszył nam film o św. Filipie Neri – patrząc na Jego przykład odkrywałyśmy, jak nasze codzienne drobne czyny mają świadczyć o naszej miłości Boga i bliźniego. Był też czas na zabawę i dzielenie radości z siostrami. Wspólny grill z zabawami i tańcami integracyjnymi był czasem ucieszenia się sobą. W niedzielę wyjechałyśmy na wycieczkę do Nieborowa i Arkadii by zwiedzić Pałac Radziwiłłów i ich posiadłości, a przy okazji poznać trochę historię Polski i trochę folkloru łowickiego. Niech „kilka słów” uczestniczek pokaże, co ten czas odkrył w ich sercach (pisownia oryginalna):

1. Na tych rekolekcjach mogłam się odprężyć i wyciszyć. W kaplicy był piękny obraz Pana Jezusa i czuć było Jego obecność. Świetnie spędziłam czas słuchając Pisma Świętego na spotkaniach. Był też czas na zabawę. W nocy oglądałyśmy filmy, z których można było wyciągnąć piękny morał. Ogólnie było bardzo fajnie.

2. Rekolekcje zachęciły mnie do częstego czytania Pisma Świętego.

3. Na rekolekcjach dowiedziałam się co to naprawdę oznacza bycie świętym, i że życie z Panem Bogiem powinno być przepełnione radością i miłością do innych. Bardzo podobała mi się atmosfera na rekolekcjach. Nauczyłam się też poprawnie rozważać Pismo Święte.

4. Nauczyłam się tego, że w całym moim życiu jest Pan Bóg. Ten czas dał mi siłę i nadzieję na każdy dzień.

5. Te rekolekcje dały mi kolejną szansę na zbliżenie się do Boga. Szansę, którą wykorzystałam i dzięki której wiele zyskałam. Jest też refleksją nad moją wiarą.

6. W czasie rekolekcji najbardziej podobała mi się troskliwość Sióstr. Atmosfera rekolekcji była luźna i zabawna. Po tym czasie mam inne podejście do Pisma Świętego i chętniej je czytam.

s. Agnieszka K.

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl