1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Powołanie to wielki dar

PODKOWA LEŚNA - Powołanie do życia zakonnego i misyjnego  jest dla mnie wielkim darem od Boga. Byłam zaskoczona, gdy usłyszałam w sercu słowa Jezusa: „Pójdź za Mną”. Nigdy wcześniej nie pomyślałam, że On mógłby skierować je do mnie. Tak pisze o sobie i o swoim powołaniu nasza najmłodsza misjonarka s. Monika Kargol.

 

Już od dnia, kiedy po raz pierwszy przekroczyła progi domu zakonnego w Sandomierzu (9.11.2005) pociągały ją misje naszego Zgromadzenia: najpierw gablotka misyjna, potem książki o tematyce misyjnej, wreszcie sny, w których widziała twarze płaczących dzieci z chorobą głodową, w obdartych ubraniach. Obraz brudnych dzieci, głodujących i często płaczących stał się dla mnie zaproszeniem do służby dla bliźniego mieszkającego daleko od umiłowanej Ojczyzny i Kochanej Rodziny. Te obrazy były dla Niej decydujące w odkryciu powołania w powołaniu. Radość z odkrycia powołania misyjnego przeplatała się z bólem wynikającym z konieczności pozostawienia tu w Polsce Rodziców, Siostry i wszystkich osób bliskich Jej sercu. Pomogła świadomość, że Bóg dając powołanie, daje również potrzebne łaski do jego realizacji.

Siostra Monika przeszła kolejne etapy przygotowania do podjęcia pracy na misjach: studia teologiczne, Centrum Formacji Misyjnej, nauka języka francuskiego w Avignon i Lauris we Francji, Sekretariat misyjny w Podkowie Leśnej. 2 sierpnia 2019 r. nadszedł wreszcie ten dzień, kiedy opuściła Ojczyznę i swoich bliskich, i w towarzystwie doświadczonej misjonarki, s. Jolanty Kostrzewskiej udała się do Rwandy. Z całego serca proszę o otoczenie mnie modlitwą abym była pożytecznym narzędziem w ręku Boga. Niech się tak stanie.

Na lotnisku w Warszawie

Powitanie w Rwandzie

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl