1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Świętowanie w Sandomierzu

SANDOMIERZ - Dnia 10 października 2019 r. pięćdziesięciu siedmiu uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu złożyło uroczyste Ślubowanie.

 

Na początku uroczystości wszystkich przywitała Dyrektor Szkoły- s. Magdalena Kwiatkowska, a następnie w ciepłych słowach przemówiła Siostra Przełożona Prowincji.

Centralną częścią uroczystość była Msza święta pod przewodnictwem prefekta naszych szkół- ks. Leszka Chamerskiego. Obecni na niej byli: Przełożona Prowincji Sandomierskiej Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej- s. Ewa Janek, nauczyciele, wychowawcy, licznie zebrani rodzice i uczniowie. Po Mszy świętej, na której uczniowie złożyli ślubowanie, wszyscy mogli ucałować relikwie naszej patronki szkół – św. Jadwigi Królowej, które są obecne na co dzień w naszej kaplicy szkolnej.

Uroczystość uświetnił Bal Jadwiżański, który rozpoczął się polonezem i walcem. Młodzież bawiła się świetnie do późnych godzin wieczornych.

Następnego dnia tj. 11 października 2019 r., w przededniu Dnia Edukacji Narodowej, cała społeczność szkolna uczestniczyła w okolicznościowej akademii przygotowanej przez p. Joannę Sarwę–Żak i p. Annę Nieradkę. Uczniowie poprzez recytację wierszy i śpiew podziękowali pedagogom za cały trud włożony w ich edukację.

Wspólnota Szkół w Sandomierzu podczas uroczystości ślubowania i Dnia Edukacji Narodowej wyraziła swą wdzięczność Bogu i ludziom za dobro będące ich udziałem w każdym kolejnym dniu pracy i nauki. Kolejny rok szkolny 2019/2020 jest czasem pełnym nadziei zwłaszcza dla tych uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkole katolickiej pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli.  

                                                                                                                                              SM

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl