1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Każdy z nas jest misją w świecie...

KRASNOSIELC - 20 października 2019 r. Eucharystią o godz. 11.30 rozpoczęłyśmy dziękczynienie za 125 lat pobytu Sióstr Służek Krasnosielcu. Eucharystia połączyła dwie uroczystości: odpust parafialny ku czci św. Jana Kantego i Jubileusz 125 lat pobytu Sióstr Służek NMPN w Krasnosielcu.

 

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Dr Jarosław Kotowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Zaproszeni zostali m.in. kapłani pochodzący z parafii Krasnosielc i współpracujący z siostrami; przede wszystkim siostry pochodzące z parafii i w niej pracujące; licznie przybyli parafianie. Ks. rektor w homilii porównał patrona parafii św. Jana Kantego i bł. O. Honorata Koźmińskiego: obydwaj nieśli miłosierdzie – jeden na ulicach Krakowa, drugi w posłudze konfesjonału, gdzie narodziło się ukryte życie zakonne. Podkreślił, że „każdy z nas jest misją w świecie, ponieważ jesteśmy owocem Bożej miłości”. Dziękował Siostrom Służkom, które swoją misję miłości pełniły wśród dzieci, gdy mówiły im, że są dziećmi Bożymi; wśród chorych, gdy przekonywały ich, że trzeba wziąć swój krzyż; gdy niosły różaniec i wiązały wieś modlitwą różańcową docierając tam, gdzie ksiądz nie doszedł. Dziękował Siostrom za opiekę nad kościołem parafialnym, za towarzyszenie młodzieńcom w drodze do kapłaństwa, za towarzyszenie małżeństwom i wskazywanie drogi wiary w rodzinie, za modlitwę za kapłanów, za podniesione jak Mojżesz ręce w modlitwie.

Niewątpliwie owocem Bożej miłości są powołania, jakie Bóg wzbudził w tej parafii - zarówno kapłańskie, jak i do Służek - których wyrosło na ziemi krasnosielskiej kilkanaście. Wierzymy głęboko, że Dobry Bóg nadal powołuje nowe Służki i modlimy się, także za przyczyną naszych zmarłych Sióstr spoczywających na cmentarzu parafialnym, by te Nowe usłyszały Jego głos i odważnie za nim poszły.

Tego dnia wznosiłyśmy ręce w modlitwie dziękczynnej:
„Dziś, my Siostry Służki, pragniemy wyrazić wdzięczność przede wszystkim Bogu. (…) Ufamy, że zasiane choćby małe ziarnko Ewangelii i zapalone małe światełko Bożej Miłości, będzie trwało na większą chwałę Pana. Dziękujemy Bogu za Jego Opatrzność, prowadzenie i umocnienie w pełnieniu misji. Stajemy również z pokorą przed Miłosiernym Ojcem i przepraszamy za wszystkie nasze słabości i zaniedbania. Prosimy, by Jego Miłość oczyściła nasze serca”. (fragm.z podziękowania s. Przełożonej Prowincjalnej)

S. Agnieszka

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl