1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Nadzwyczajny miesiąc misyjny w Kadzidle

KADZIDŁO - Miesiąc Misyjny to długi szereg inicjatyw. Do tego wyjątkowego czasu nasza młodzież z wolontariatu misyjnego i uczniowie zaangażowani w Papieskie Dzieła Misyjne przygotowywali się przez modlitwę, dobre uczynki.

 

Na katechezie poznawali kulturę różnych krajów, zwyczaje i pracę misjonarzy, w kościele parafialnym włączali się w modlitwę różańcową. W każdy piątek października modlili się na różańcu za misje i o pokój.

Kulminacją Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego było spotkanie z misjonarzami: o. Juanem Carlos, p. Anią i p. Michałem, którzy przybyli do Kadzidła 30 października. Goście przeprowadzili animację misyjną w czterech w grupach wiekowych. Wszyscy z wielką uwagą wsłuchiwali się w świadectwo misyjnego zaangażowania i podziwiali piękne egzotyczne stroje z Mongolii, Argentyny i Etiopii. Odważni mogli nałożyć na siebie strój i przez chwilę poczuć się Mongołem, Etiopczykiem, czy Argentyńczykiem. Dzięki pokazowi multimedialnemu i krótkim filmom uczniowie zobaczyli, jak wygląda szkoła na misjach, w jaki sposób podopieczni misji uczą się, pracują i modlą się oraz obchodzą święta religijne. Misjonarze uświadomili uczniom, jak dużo otrzymali od Pana Boga i że „każdy ochrzczony jest misjonarzem”. O zapał misyjny, życie zgodne z Ewangelią oraz o siłę i odwagę w dawaniu świadectwa apelował Ojciec Juan Carlos.

Pani Dyrektor podziękowała gościom za spotkanie z dziećmi a w imieniu uczniów wypowiedziały się dziewczęta z wolontariatu misyjnego. Na pamiątkę spotkania wręczono misjonarzom podziękowania oraz piękną kurpiowską wycinankę. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.

                                                                                       s. Małgorzata Szyszka

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl