1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Marsz Świętych w Sandomierzu

SANDOMIERZ - Pod hasłem ,,Świętość - nasze wspólne zadanie’’, dnia 31 października 2019 r. odbył się po raz trzeci w Sandomierzu Marsz Świętych. Wzięło w nim udział ponad 300 dzieci z sandomierskich szkół podstawowych i przedszkoli.

 

Marsz Świętych rozpoczął się przed Szkołą Podstawową nr 4 i przeszedł ulicami miasta do kościoła św. Józefa. Wśród dzieci uczestniczących w tym marszu byli również uczniowie klas 4, 5 i 6 Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Oprawę muzyczną marszu przygotowała młodzież z liceum prowadzonego także przez siostry. Podczas marszu uczestnicy nieśli relikwie św. Barbary, św. Pawła, św. Jadwigi – patronki katolickich szkół w Sandomierzu oraz bł. Honorata – założyciela Sióstr Służek.

W kościele św. Józefa konferencję o różnych drogach do świętości i atrybutach świętych wygłosił ks. Szymon Brodowski, ojciec duchowny sandomierskiego seminarium. Odwołując się do ewangelicznych ośmiu błogosławieństw wskazał, iż ludzie święci, błogosławieni, to ci, którzy przeżywają swoją codzienność z Bogiem. Podkreślił, że każdy z nas powołany jest do świętości od momentu sakramentu chrztu, w którym Bóg czyni nas swoimi dziećmi.

Zwieńczeniem marszu był Bal Świętych, który odbył się na placu Świętego Wojciecha. Wydarzenie to zorganizowano w celu promowania wśród dzieci i młodzieży powszechnego powołania do świętości. Pozwoliło ono także na wprowadzenie najmłodszego pokolenia w chrześcijański charakter obchodów uroczystości Wszystkich Świętych. Przez swój radosny klimat, barwną oprawę i aktywny udział dzieci z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

                                                                                                          SM  

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl