1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Spotkanie wigilijne

MYSZYNIEC - W dniu 14 grudnia w świetlicy ,,Iskierka” w Myszyńcu miało miejsce Spotkanie Wigilijne. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych na tę okazję gości. Później nasi podopieczni zagrali jasełka, do których solidnie się przygotowali.

 

Po jasełkach zaproszeni goście zabrali głos. Pani Mirosława- przewodnicząca gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych- podkreśliła wysiłek dzieci w przygotowanie jasełek, a także życzyła dalszej owocnej współpracy. Siostra Radna Maria Sieczka zauważyła wkład sióstr w funkcjonowanie placówki, jak również podziękowała za wspieranie wysiłków ze strony lokalnych władz i sporej grupie wolontariuszy, którzy na co dzień wspomagają nasze działania. Jednak głównie podziękowania należały się dzieciom, bo bez nich nic by nie było. Następnie krótkie życzenia złożył Ks. Andrzej Filipkowski, który poświęcił opłatek. W trakcie życzeń przyszedł Mikołaj. Dla każdego dziecka przyniósł prezent, a zaproszeni goście zostali obdarowani własnoręcznie przez dzieci wykonanymi ozdobami świątecznymi. Radości było co nie miara. Później wszyscy zasiedli do wigilijnego posiłku.

Spotkania Wigilijne praktykowane są co roku. Jest to okazja do wspólnego świętowania. Nasi podopieczni nie wszyscy mają możliwość w pełni przeżywania wigilii. Chcemy w ten sposób pokazać, że można spędzić ten czas w niepowtarzalnej atmosferze.

s. Ewa Mizerek

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl