1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Optymizm Apokalipsy

NAŁĘCZÓW - Apokalipsa św. Jana – Księga lęku czy nadziei? To temat rekolekcji biblijnych, które odbyły się w dniach 10-12 stycznia 2020 r. w Domu Rekolekcyjnym PROMIEŃ w Nałęczowie. Prowadził je ksiądz prof. dr hab. Mirosław Wróbel znany biblista, pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

W swoich konferencjach w sposób głęboki, ale zrozumiały dla słuchaczy, ukazał piękno Księgi Apokalipsy, jako zapisu liturgii podczas, której wypowiadane są słowa proroctwa. Słowo Boże, które jest słuchane z uwagą znajduje odpowiedź, inspiruje do modlitwy. Ksiądz profesor podkreślał, że modlitwa chrześcijańska jest, jak otwarcie okna pozwalającego kierować nasz wzrok ku Bogu. Jest nawiązaniem tego niezwykłego dialogu z Bogiem w Trójcy jedynym, dialogu pozwalającego poznać piękno Jego oblicza objawianego nam w Jezusie Chrystusie. Modlitwa rozbudza w nas tęsknotę za Nim i upodabnia do Syna, w którym Ojciec ma upodobanie.

Ksiądz Profesor zwrócił uwagę uczestników rekolekcji, że Apokalipsa czytana z wiarą kształtuje w czytelniku mentalność zwycięzcy. Bo trwając w Chrystusie, w Jego tajemnicy paschalnej, uczestniczymy w Jego zwycięstwie nad złem. To zakorzenienie w Nim dokonuje się w sakramencie chrztu św. o którym w sposób symboliczny mówi św. Jan na kartach ostatniej księgi Pisma Świętego. Chrzest jest bramą do życia w Chrystusie, jest otwarciem oczu na Prawdę, przyjęciem ognia miłości, którym jest Duch Święty. Ten sakrament jest również przyjęciem wieńca życia, udziału w chwale Jezusa Zmartwychwstałego.  

Każdy członek Kościoła w dniu przyjęcia sakramentu chrztu świętego otrzymał nowe imię, nową tożsamość, niezwykłą godność dziecka Bożego.

Uczestnicy rekolekcji biblijnych w Nałęczowie mogli odkryć to pełne optymizmu przesłanie Apokalipsy i doświadczyć pokoju płynącego z zaufania Chrystusowi Zwycięscy. Kolejne spotkanie rekolekcyjne w Nałęczowie z cyklu Ze Skarbca Bożej Mądrości - noszące tytuł Apokalipsa św. Jana - orędzie zwycięstwa dobra nad złem, będące kontynuacją tych rekolekcji -odbędzie się w dniach 8-10 maja 2020 r.

                                                                                                          Elżbieta Kowacz

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl