1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020

Ważne informacje o spotkaniach w 2020 r.

i zaproszenie na nie

Kochani, w 2020 roku planujemy trzy ważne wydarzenia dla członków Wspólnoty SOS.

  1. Rekolekcje. To już będą trzecie rekolekcje dla Wspólnoty. Zaplanowane są na 7-10 maja. Od popołudnia w czwartek – 7 maja do obiadu w niedzielę – 10 maja. Rekolekcje poprowadzi o. Adam Hrabia – karmelita. Temat rekolekcji nawiązuje do ogłoszenia przez Ojca Świętego Franciszka III Niedzieli Zwykłej w ciągu roku Niedzielą Słowa Bożego. Pragniemy w czasie rekolekcji pochylić się nad Kazaniem Jezusa na Górze a zwłaszcza nad Błogosławieństwami.

    Miejscem rekolekcji będzie nasz dom zakonny w Mariówce 3.

  2. Jednodniowe spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono jak co roku w sobotę. Tym razem będzie to sobota 23 maja. Głównym prowadzącym spotkanie będzie ks. Władysław Zązel. Ks. Zązel jest propagatorem nurtów trzeźwościowych. Jest inicjatorem i duszpasterzem spotkań Wesela Wesel – Ogólnopolskich Spotkań Małżeństw, które miały i propagują bezalkoholowe przyjęcia weselne. Jest Duszpasterzem Trzeźwości i Kapelanem Klubów Abstynenckich oraz członkiem Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski. Uważany za jednego z czołowych twórców kultury trzeźwości czasów współczesnych. Jest człowiekiem medialnym. Często występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Na antenie Radia Katowice od lat prowadzi popularny cykl Na progu dnia. W 1998 uhonorowany został tytułem Osobowość Podbeskidzia, natomiast w 2009 roku został laureatem Nagrody im. Wojciecha Korfantego.

    Miejscem spotkania będzie budynek szkolny w Mariówce 3a. (Jest to uwarunkowane trwającym remontem kaplicy w domu generalnym).

  3. Autokarowa Pielgrzymka do Gietrzwałdu. Na prośbę członków Wspólnoty w dniach 6-7 czerwca planowana jest dwudniowa pielgrzymka do Gietrzwałdu - miejsca objawień Matki Bożej, która wzywała naród polski do trzeźwości. Wyjazd będzie z Mariówki rano w sobotę (bliższe szczegóły zostaną podane w liście na Wielkanoc i potem bezpośrednio osobom zgłaszającym się) w Gietrzwałdzie zamówiony mamy nocleg w Domu Pielgrzyma z soboty na niedzielę i powrót w niedzielę do Mariówki autokarem. Do Mariówki trzeba dojechać we własnym zakresie. Osoby, które mieszkają na trasie pielgrzymki możemy zabrać po drodze, ale to już przy zgłaszaniu się będziemy ustalać.

Bardzo proszę wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tych wydarzeniach o zgłoszenie do mnie (s. Ewy Stolarek) Mój tel – 666 560 966. Przez telefon będę też udzielać bliższych, szczegółowszych informacji.

Kochani, świadomi tego, jak bardzo słowa słyszane i mówione kształtują nasze patrzenie na świat, na innych, nasze przeżywanie rzeczywistości, jesteśmy zaproszeni do otwarcia się na dobre słowa, na Boże Słowo. Jako ludzie wierzący, odpowiedzialni za zbawienie swoje i naszych bliźnich, jesteśmy wezwani do dyscypliny w dziedzinie słowa; do słuchania i mówienia tego, co buduje, co jednoczy, co rozwija i umacnia wiarę i miłość. Takim słowem jest zawsze Słowo Boże, Pismo Święte.

Ojciec Święty Franciszek w liście zapowiadającym Niedzielę Słowa Bożego pisze: „Słowo Boże nieustannie przypomina nam o miłosiernej miłości Ojca, który prosi swoje dzieci, aby żyły w miłości. Życie Jezusa jest pełnym i doskonałym wyrazem tej Boskiej miłości, która niczego nie zatrzymuje dla siebie, ale ofiarowuje się każdemu bezgranicznie”. I dalej pisze Papież Franciszek: „Na drodze przyjmowania Słowa Bożego towarzyszy nam Matka Pana, uznana za błogosławioną, ponieważ uwierzyła w spełnienie tego, co Pan Jej powiedział”.

Kochani, zachęcam do udziału w wyżej zapowiedzianych spotkaniach. Nie żałujmy czasu i środków na spotkanie z Panem, na spotkanie z Jego Matką. Zapraszajmy i zachęcajmy do tych spotkań także osoby spoza Wspólnoty, aby rósł krąg przyjaciół Boga.


 

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl