1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Różaniec za dzieci na Łotwie

RYGA (Łotwa) - „Różaniec rodziców za dzieci” jest wspólną modlitwą rodzin, odmawiających codziennie jedną tajemnicę rożańca w intencji swoich dzieci.We wspólnej modlitwie obecnie zaangażowanych jest ponad 25 rodzin, które doświadzcają większych i mniejszych znaków Bożej opieki na codzień.

 

I tak, na przykład, w czasie trwania zagrożeń związanych z COVID, otrzymałyśmy wzruszająco radosną wiadomość od jednej z rodzin o urodzinach długo oczekiwanego potomstwa ‒ i to po modlitwie tajemnicą Zwiastowania!

W niedzielę, 14 czerwca, odbyło się z powodu pandemii odłożone i długo przez nas wyczekiwane, spotkanie rodzin, odmawiających różaniec. Eucharystię w intencji dzieci celebrował o.Tadeusz Cieślak SJ, podkreślając znaczenie modlitwy dla rozwijania nadziei, tak bardzo potzebnej w sytuacjach utraty kontroli nad losem świata, spowodowanej wirusem. Po Mszy Św. nastąpiła zmiana tajemnic różańca dla rodzin oraz wspólne spotkanie w radosnym gronie,  pośród zabaw dzieci.

W okresie trwania Oktawy po Bożym Ciele o tajemnicy Eucharystii przypomniały nam także małe "fasolki Eucharystyczne" z odbiciem obrazu monstrancji z Najświętszym Sakramentem. Każda rodzina otrzymała parę takich fasolek, aby je zasadzić w swoich ogródkach czy na balkonach. W czasie "plonu" ‒ czyli jesienią ‒ spotkamy się ponownie.

W październiku minie już trzeci rok modlitwy rodziców za dzieci we wspólnym różańcu.

Trzymając się ręki Maryi, Matki nadziei i zdrowia, doświadczamy nadziei także w niepewnościach świata oraz pozwalamy Bogu kształtwoać w sobie Jego Obraz. Podobnie ‒ jak na "Eucharystycznej fasolce"!

Zobacz GALERIĘ

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs kroju i szycia w Mariówce. Nowa edycja…

Spotkania Wspólnoty SOS w roku 2020…

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl