1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

SERCE OJCA - rekolekcje dla dziewcząt

ŁOMŻA - W dniach 19-21 marca w Łomży, odbyły się rekolekcje dla dziewcząt. Tematem rekolekcji było Serce Ojca. Rekolekcje prowadził Ksiądz Adam Ulatowski. W związku pandemią grupa była mała, ale Ksiądz porównał tą małą grupę do pana który choduje  kwiaty. Jeżeli choduje  dużo, to na pewno jest na sprzedaż, a jeśli mało - to dla siebie. 

 

A oto co mówią uczestniczki same o rekolekcjach:

    Jestem bardzo wdzięczna za szansę uczestniczenia w rekolekcjach. Dały mi one dużo wewnętrznego spokoju, przemyślałam wiele kwestii, dzięki spotkaniom i rozmowom z siostrami. Czuję się bardzo szczęśliwa, ponieważ bije od nich miłość i empatia. Po spotkaniu z Księdzem Adamem i po rozmowie czuję się lekka na duchu, jakbym nie miała żadnych zmartwień. Z chęcią przyjadę drugi raz. 

                                                Zuzanna M. 

    Rekolekcje były dla mnie czasem stanięcia w prawdzie o sobie. Temat okazał się bardzo trafiony. W konferencji Księdza Adama najbardziej w pamięci zapadły mi słowa, że nasz ziemski ojciec i matka, to nasz brat i siostra, a Ojca mamy tylko jednego w niebie. Myślę, że te słowa bardzo pomogą mi w ustawieniu swojej życiowej hierarchii wartości. Przyjeżdżając na rekolekcje bardziej ukształtowali się we mnie myśli, aby przystąpić do dzieła krucjaty wyzwania, tym razem jako członek i z tym celem wracam do domu. Na rekolekcje przyjeżdżam od 2015 roku, jestem bardzo wdzięczna Bogu, że postawił na mojej drodze Siostry Służki, a w szczególności s. Lusine, która zawsze z pełnym zaangażowaniem i oddaniem organizuje rekolekcje. 

                                              Wiktoria P. 

      Czas spędzony tu bardzo pomógł mi uporządkować moje lęki, problemy, strachy. Zaufałam Panu i oddałam Mu swoje obawy. Nauczyłam się, że każdy chce być kochany. Jestem wdzięczna każdej siostrze za każdy uśmiech, wywołał on radość w moim sercu. 

                                                    Ewa

      Jest u sióstr bardzo miło. Ponownie odnalazłam spokój ducha. Zachwycające jest możliwość wieczornej modlitwy w kaplicy. Tego bardzo mi brakuje. Rekolekcje uświadomiły mi, że wszystkie moje pragnienia te dobre pochodzą od Boga. Teraz rozpoczynam drogę poznawania Jezusa. Oprócz Bożego pragnienia nie jest mi nic potrzebne. To dały mi rekolekcje. 

                                                       Natalia P. 

       Na rekolekcjach dowiedziałam się wiele przeróżnych ciekawych rzeczy o Bogu, ale także o św. Józefie, czego jest patronem i jaką był osobą. Siostry bardzo miło przyjęły. Cały czas panowała pozytywna energia i siostry zarażały uśmiechem. Dzięki konferencji Księdza Adama doszło do mnie wiele refleksji i pragnienie dokonania zmiany, aby być bliżej Boga. Przez cały pobyt w domu sióstr czułam wielki spokój i szczęście. Dostrzegłam także jak można w inny sposób modlić się i rozmawiać z Bogiem. 

      Chciałabym podziękować siostrom za tak miło spędzony czas bycia z Bogiem i za miłość jaką biła od sióstr. Były to moje pierwsze rekolekcje i jestem pewna, że nie ostatnie. Czas spędzony tutaj nie był zmarnowany wręcz przeciwnie, pobyt tutaj dał mi wiele do myślenia i jestem wdzięczna Bogu, że mogłam tutaj być i poznać tak cudowne osoby. 

                                               Karolina O. 

    Za ten wspaniały czas spędzony z Bogiem i wspólne chwile Bogu niech będą dzięki. 

                                                    s. Lusine

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl