1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Największa jest MIŁOŚĆ...

KAŁKÓW - Największa jest MIŁOŚĆ – to temat tegorocznych rekolekcji dla Wspólnoty Modlitwy Sercem Ogarnąć Serce (SOS) „Odmawiajcie różaniec”. Punktem wyjścia dla rekolekcyjnych zamyśleń była sama nazwa wspólnoty. Jeśli mamy sercem ogarnąć czyjeś serce, to jakie powinno być nasze serce, aby było zdolne ogarniać, przygarniać innych?

 

Wzoru i siły w kształtowaniu naszych serc szukaliśmy w Najświętszym Sercu Jezusa, Niepokalanym Sercu Maryi i Przeczystym Sercu św. Józefa. Każdego dnia od 10 do 13 czerwca 2021 r. wielokrotnie przyzywaliśmy te Serca, aby czyniły nasze serca podobne do siebie.

Serce jest źródłem przede wszystkim miłości, która jest imieniem samego Boga, ale też największym darem, jaki od Niego otrzymujemy i jaki sami możemy ofiarować. Tematy konferencji, które wygłosił o. Adam Hrabia OCD – karmelita z Piotrkowic - poruszały zagadnienia związane z miłością, jaka jest w samym Bogu, jaką Bóg obdarza świat i każdego człowieka i jak człowiek odpowiada na tę miłość poprzez miłowanie Boga, bliźniego i samego siebie. Poruszającym tematem była sprawa pozwolenia się kochać. Czasem jesteśmy tak zamknięci na miłość, że nie pozwalamy, by ona do nas dotarła, by nas ogarnęła, nie pozwalamy się kochać. Bóg pierwszy mówi do nas „pozwól się kochać”.

Na rekolekcje do Kałkowa, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, przybyły 24 osoby. Prawie wszyscy są członkami Wspólnoty. Radością jest, że wśród uczestników były 4 małżeństwa. W Roku Rodziny jest to dobry znak, że polska rodzina „jest Bogiem silna” i że współmałżonkowie razem pogłębiają swoją wiarę i więź z Jezusem. Cieszy też fakt, że wiele osób przeżywało te rekolekcje jako kolejne, czyli że dostrzegają oni potrzebę tych ćwiczeń duchowych i ich wartość dla swojego życia. To już czwarty raz odbyły się rekolekcje dla Wspólnoty, nawet w latach pandemii udało się je zorganizować.

W programie dnia była modlitwa brewiarzowa – Jutrznia, medytacja Słowa Bożego, 2 konferencje, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec. Nie brakowało oczywiście czasu na wspólne przebywanie ze sobą przy stole, na pogodnych wieczorach, na spacerach. Ubogaceniem tych dni była obecność Członkini z gitarą i pięknym głosem. Chętnie śpiewaliśmy na chwałę Panu i ku rozweseleniu własnych serc. W niedzielę wzięliśmy udział we Mszy św. parafialnej w kościele i mogliśmy służyć śpiewem całej wspólnocie eucharystycznej a nasz śpiew popłynął drogą internetową w świat.

Niech będą dzięki naszemu Panu za ten czas wspólnego zamyślenia, modlitwy i przyjmowania Jego miłości, by móc miłować innych. „Bóg jest miłością”. Miejmy odwagę żyć dla MIŁOŚCI. A kolejne rekolekcje już za rok…

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl