1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Nauczycielskie Koło Różańcowe. Jubileusz

MARIÓWKA  - Nauczycielskie Koło Różańcowe z Wieniawy, które zainicjowały siostry służki, przeżywa w tym roku 15 lat swojego istnienia. Rocznica ta stała się dobrą okazją do zaproszenia Członkiń Koła do macierzystego domu służek do Mariówki i do wspólnego przeżycia swoistego dnia modlitwy i refleksji.

 

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 11.30 w kaplicy domu generalnego. Przewodniczył jej o. Adam Hrabia, karmelita z Piotrkowic, i wygłosił kazanie odwołując się do słowa Bożego. Oprawę liturgiczną, czytanie i psalm, zapewniły dziewczynki z Wieniawy, które należą do parafialnej scholi.

Obiad w refektarzu zakonnym był czasem spotkania z wieloma siostrami i dzielenia się radością oraz różnymi przeżyciami. Korzystając z poobiedniej przerwy i przerwy w opadach deszczu, wyruszyliśmy na spacer do ogrodu, gdzie odbyła się też sesja zdjęciowa. Figury i różne obiekty w Mariówce dawały sposobność do przybliżenia przybyłym Paniom i dziewczynkom postaci św. Franciszka, bł. Honorata, objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Przejście obok budynków Promienia pobudziło dwie byłe uczennice dawnych szkół, już państwowych, które funkcjonowały w tych budynkach, do żywych wspomnień i porównań tego, jak było z tym, jak jest obecnie.

O godz. 14.30 zgromadziliśmy się znów w kaplicy, aby przed wystawionym w Najświętszym Sakramentem odśpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa, odmówić dziesiątek różańca i w ciszy adorować. Koronką do Bożego Miłosierdzia zakończyliśmy naszą modlitwę i przeszliśmy na popołudniową kawę.

Przy poczęstunku znów był czas na wspomnienia, na radosne przywoływanie początków Koła i wspominanie tych osób, które nie mogły przybyć.

O godz. 15.45 o. Adam wygłosił konferencję o Eucharystii jako źródle miłości. Podkreślił w niej jak ważne jest czerpanie miłości ze źródła, którym jest Eucharystia, aby móc potem stawać się dla innych nosicielem dobra i miłości.

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali książki „Jak uczestniczyć we Mszy świętej” autorstwa o. Adama Hrabi. Uczestniczki skorzystały z okazji obecności autora i poprosiły go o autografy.

Podziękowania i pożegnania były ostatnim akordem spotkania. Na dalsze świętowanie 15. rocznicy istnienia Nauczycielskiego Koła Różańcowego jesteśmy zaproszeni na październik do Wieniawy.

Niech Pan będzie uwielbiony za dar czerwcowego spotkania przy czułym Sercu Jezusa. Matce Bożej Różańcowej zawierzamy październikowe spotkanie, na które wszyscy z radością oczekujemy.

s. Ewa Stolarek

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl