1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Jezu, Maryjo Józefie – błogosławcie nas!

RYGA - ŁOTWA  „Różaniec rodziców za dzieci” jest wspólną modlitwą rodzin, odmawiających codziennie jedną tajemnicę różańca w intencji swoich dzieci. We tej modlitwie obecnie zaangażowanych jest 40 rodzin, tworzących dwie "róże" dla Boga! Na spotkaniu, które odbyło się 27 czerwca, czcząc także wspomnienie początku objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, uczestniczyło część z nich.

 

Licząc się z ograniczeniami pandemii, Msza Święta oraz spotkanie wspólnotowe po niej odbyło się w ogrodzie, w cieniu starego świerka. Eucharystię celebrował ks. Modris Lacis, kapelan Gimnazjum Katolickiego w Rydze. Uroku i radości dodawała także obecność dzieci – dwójka z nich jeszcze bardzo małych, kilkumiesięcznych, urodzonych w czasie pomiędzy poprzednim spotkaniem, które odbyło się w październiku, a pomiędzy obecnym!  

Zaznaczając rok poświęcony rodzinie oraz wstawiennictwu św. Józefa, spotkanie odbyło się pod hasłem "Jezu, Maryjo, Józefie – błogosławcie nas!" Losując nową tajemnicę różańca na następny okres, każda z rodzin otrzymała małą książeczkę zawierającą rozważania różańcowe na Rok św. Józefa, autorstwa siostry Ewy Stolarek.

Umocnieni wstawiennictwem tak dobrego Opiekuna jakim jest św. Józef, możemy kroczyć dalej drogą różańcową podczas codzienności. Dla wielu rodzin ta modlitwa stała się ważnym punktem odniesienia. Chociaż nie zawsze wszystkie rodziny mogą uczestniczyć w spotkaniach z powodu odległości, wiele z nich utrzymuje z nami kontakt mailowy. "Jesteśmy wdzięczni za możliwość odmawiania Różańca Świętego wspólnie z innymi rodzinami. To wielkie błogosławieństwo dla nas i wielka jest radość zauważyć także owoce! Żadna modlitwa nie znika, ale jest obficie błogosławiona przez Boga!" – pisze jedna z rodzin.

Naszą modlitwę za wszystkich rodziców oraz dzieci kierujemy do świętego Józefa:

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl