1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Święto Najświętszej Maryi Królowej we Wspólnocie Apostolskiej FIAT

LITWA – Dnia 22 sierpnia w Truskawie, w domu sióstr służek NMPN odbył się Dzień Formacji Wspólnoty Apostolskiej Fiat. Prelegentem spotkania był ojciec Kazimieras Milaševičius OSB. Tematem konferencji była „Wspólnota”. W spotkaniu uczestniczyły siostry z Truskawy, Kowna i s. Kristina z Kalwarii Żmudzkiej.

Spotkanie zorganizowała asystentka wspólnoty FIAT na Litwie - siostra Loreta Armalytė. Ku radości nas wszystkich ten dzień był prawdziwym świętem, ponieważ 3 kandydatki - Vaida, Reda i Vaida (2 siostry bliźniaczki) zostały przyjęte do wspólnoty Fiat, a Rasa również została przyjęta jako kandydatka. Dzielimy się wrażeniami nowych członkiń:

„Jesteśmy bardzo wdzięczne Bogu, że wspólnota FIAT na Litwie liczy obecnie 8 członkiń i 3 kandydatki. Dzielimy się wrażeniami nowych członkiń:

Cieszymy się, że jesteśmy częścią wspólnoty Fiat. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski, za zaproszenie na tę drogę powołania, a jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy całej Wspólnocie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej za szczególną troskę, serdeczność i łączność wewnętrzną, idąc za głosem Ducha Świętego. Niech towarzyszy błogosławieństwo i łaska Boża całej Wspólnocie Sióstr Służek!”

Siostry Reda i Vaida

Włączenie się do wspólnoty Fiat zapewniło nowy fundament dla mojego życia w najgłębszym sensie, bez żadnych oczekiwań. Dziękuję Bogu za tę wielką łaskę, dziękuję Jezusowi, który ciągle wołał; Najświętszej Maryi Pannie, która działała w milczeniu, a tym samym uczyła cichego działania...

Dla mnie, jako tej, która niedawno powróciła do kościoła, było wiele odkryć. Wcześniej nie widziałam, jak silne i liczne jest Zgromadzenie sióstr służek Najśw. Maryi Panny Niepokalanej; jak przetrwało zmiany różnych epok. Bardzo ważne było zrozumienie, że inicjatywa Błogosławionego Honorata jest wciąż żywa. Ważne było, aby czuć, że jestem częścią tej inicjatywy, częścią życia Błogosławionego Honorata i częścią życia Boga.

                                                                                                                                                             Vaida

Niech Najświętsza Maryja Panna, nasza Królowa, powiększy grono wspólnoty Fiat, aby nasz charyzmat mógł się szerzyć i przynosić chwałę Bogu, tak, jak chciał nasz Założyciel. Ojciec Honorat.

Opr. Kristina Kalinauskaitė

Zapowiedzi wydarzeń

This category don't have any products

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl