1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Coś dla ducha

List bł. Honorata na 25-lecie zgromadzenia

Bł. HonoratBłogosławiony Ojciec Honorat, radując się rozwojem liczebnym i duchowym wzrostem zgromadzenia, oraz tym, co Pan działa poprzez siostry dla innych, z racji 25-lecia  istnienia Służek Niepokalanej, w 1903 roku, napisał:

Czytaj więcej...

Bł. Honorat jako mistrz rozeznania w sprawach wiary

m. Mirosława GruntReferat przełożonej generalnej naszego zgromadzenia, m. Mirosławy Grunt, wygłoszony podczas Sympozjum Honorackiego zatytułowanego „Błogosławiony Honorat – Człowiek Wielkiej Wiary”. Sympozjum odbyło się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w dniu 15 maja 2013 roku.

Czytaj więcej...

Wiara ojca

ŚwiecaWdzięczność za świadectwo wiary - wspomnienie zapisane po śmierci Ojca.                                                                        Dla mnie był to szczególny miesiąc wpisany w czas wakacji w Polsce, dla mojego Drogiego Taty był to ostatni miesiąc w Jego ziemskim życiu. Czekał bardzo na spotkanie ze mną i modlił się, abym przybyła – wspomina s. Stanisława, która od 1977 pracuje w Rwandzie i Kongo.

Czytaj więcej...

Krzyż z San Damiano

san damianoIkona krzyża z San Damiano to krucyfiks z serii krzyży tablicowych powstałych w Umbrii, w środkowej Italii. Zawdzięcza swoje upowszechnienie osobie Franciszka z Asyżu, który po spotkaniu z Ukrzyżowanym w kościele San Damiano, gdzie z wizerunku Chrystus przemówił do niego: Franciszku, idź, napraw mój dom, który, jak widzisz, cały idzie w ruinę, poczuł się zupełnie odmieniony. Po wielu latach wydarzenie to zostało przypomniane w "Relacji trzech towarzyszy": Te słowa napełniły go taką radością i światłem, iż odczuł w swojej duszy, że to naprawdę ukrzyżowany Chrystus przemówił do niego. Uradowany widzeniem i słowami Ukrzyżowanego, wstał uzbrajając się znakiem Krzyża.

Czytaj więcej...

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl