1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Coś dla ducha

Ze sztuką w Wielkim Poście. V. Wąż miedziany

W Kościele rozpoczynamy V Tydzień Wielkiego Postu. Dzisiejsza Niedziela wprowadza nas w okres męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch ostatnich tygodni. Słowo Boże ukaże treści, gdzie ofiara Syna Człowieczego będzie podstawą Liturgii, zaś krzyże i obrazy zostały zasłonięte na znak smutku i żałoby.

Czytaj więcej...

Ze sztuką w Wielkim Poście. IV. Miłosierny Ojciec

Podążając drogą Wielkiego Postu, coraz bardziej wkraczamy w tajemnice zbawienia i Bożego Miłosierdzia. Już od jakiegoś czasu, na tej drodze towarzyszą nam dzieła sztuki wielkich artystów, które otwierają nasze oczy na Boże dary, udzielają wskazówek, rozszerzają wyobraźnię na to, co wydaje się nie możliwe i trudne do zrozumienia.

Czytaj więcej...

Ze sztuką w Wielkim Poście. III. Faryzeusz i celnik

Wkraczamy już w trzeci tydzień Wielkiego Postu i kontynuujemy nasze spotkania ze sztuką. Dzieła znane, bądź mniej znane, pomagają nam spojrzeć na treści i wydarzenia biblijne trochę z innej strony. Dostrzegamy w nich to, czego nie zauważaliśmy wcześniej, przypatrujemy się, bowiem, z nieznanej nam jeszcze perspektywy.

Czytaj więcej...

Ze sztuką w Wielkim Poście. II. Przemienienie na Górze Tabor

Wkroczyliśmy, więc na jedną z najpiękniejszych dróg poznania, odkrywania i towarzyszenia Bogu w Jego zbawczej misji. II Niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok ku Chrystusowi, jako Boga, choć jest również w pełni Człowiekiem. Teraz jawi się On nam szczególnie, jako Ktoś nie z tego świata, jako Ten, który ma władzę, „...nikt, bowiem nie przemawiał tak jak ten człowiek przemawia.”(J 7,46) Chrystus coraz częściej wskazuje na swój kielich goryczy, na to, że będzie cierpiał (Mt 20, 17-28).

Czytaj więcej...

Dom Generalny

Mariówka 3
26-400 PRZYSUCHA
tel. +48 48 675 17 28
 

Prowincja Płocka

Dom Prowincjalny
ul. Kościuszki 14
09- 402 PŁOCK
tel. +48 24 262 32 27

Prow. Sandomierska

Dom Prowincjalny
ul. Mickiewicza 7
27- 600 SANDOMIERZ
tel. +48 (15) 832 26 96
sanprow@poczta.onet.pl

Prowincja Siedlecka

Dom Prowincjalny
ul. Ogrodowa 16A
08-110 SIEDLCE
tel. +48 25 755 32 67
sluzki@sluzki.opoka.org.pl